dikenli incirin faydaları Google

dikenliincir

dikenli incir hangi hastalıklara etkisi vardır

dikenli incir meyvesi ile ilgili bilgiler hakkında yazılar dikenli incir akdeniz ve ege bölgesinde yetişen Dikenli incir, doğada kendiliğinden yetişen bir bitki, Halk arasındaki adı Frenk inciri ya da Hint İnciri olan Dikenli İncir sindirim sistemi rahatsızlıklarında ilaç kadar etkili olduğu belirtildi.

C vitamini açısından da son derece zengin olan incir, Kıraç alanlarda, kurak ve kireçli topraklarda yetişen, anavatanının ise Güney Afrika olduğu biliniyor. şifalı bitkiler dikenli incir nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve zararları nelerdir

dikenli incirin özellikleri : Opuntia ficus-indica Pek çok türü bulunan Kaktüs bitkisinin Nopal zamkı denilen bir zamk elde edilen türüdür. 5-10 cm uzunluğunda, kırmızı, sarı, turuncu renklerde kabuğu olan etli bir dikenli incir meyvesi vardır. Frenk inciri ve Hint inciri adlarıyla da bilinir. dikenli incir C vitamini içerir.

dikenli incirin faydaları : ishal ve dizanteriye karşı faydalı. Sindirim sistemini rahatlatıcı ve kabızlığı gideren. Şeker hastalarına iyi gelen. Kolesterol oranını düşüren. Tok tutan ve yemeklerden alınan yağın vücut tarafından emilimini azaltan. Bu özellikleri ile aşırı kilolarından kurtulmak isteyenler için de faydalı bir besindir. dikenli incir yaprağının faydaları dikenli incir yaprakları kaynatılarak elde edilen solüsyon cildi nemlendirir ve taze tutar.

dikenli incir nasıl kullanılır : dikenli İncir meyvesi kabukları soyularak yenebileceği ya da suyu sıkılarak içilebileceği gibi kaktüsün taze yapraklarından da yemek yapılabilir. Bitkiden doğal boya maddesi de elde edilmektedir. dikenli incir yaprağı cilt ve saç bakımı için kullanılan doğal kozmetik ürünlerindendir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: