Dil Felcine Bitkisel Tedavi Google

dil-felci

Dil Felci Bitkisel Tedavisi

Dil Felci, sinir sistemindeki bir bozukluktan dolayı, dil gücünün kaybolmasıdır. Bu hastalık, tek yanlı (yani dilin yalnız sağ veya sol yanına felç gelmesi) veya çift yanlı (yani bütün dile felç gelmesi) şeklinde ortaya çıkabilir.

Dil felcinin kökeni merkezsel sinir sistemi ya da çevresel sinir sistemi olabilir. Felç çift yanlı olduğu zaman, dil hareket edemez, insanın çiğnemesi, konuşması olanaksızlaşır. Tek yanlı dil felcinde de dilin çiğneme, konuşma gibi işlevlerini yapması zorlaşacaktır.

Aşırı üzüntü ve stres dil felcinin oluşmasına yol açabilir. Dil felci beyin için yeterince kan pompalanamaması sonucu ortaya çıkmaktadır. Dil kasları bazı işlevlerini kaybetmekte ve felç durumu görülebilmektedir.

Hastalık belirtileri görülmeye başlanırsa bir hastaneye başvurmak ve doktor kontrolünden geçmek gerekli olacaktır. Dil felci hastalığına karşı bazı bitkisel tedavi yöntemleri de vardır.

Bu yöntemlerden kısaca bahsetmek gerekirse şunları söyleyebiliriz: Sirke içinde bir gün bekletilen lavanta çiçeği ince bir tülbentle süzülür ve ezilir.

Elde edilen lapadan dil üzerine sürülür. Bunun yanı sıra, suda kaynatılan zencefil köküyle sarımsak süzüldükten sonra ezilir.

Hazırlanan lapadan tedavi süresince dil üzerine sürülür. Yada sirke içinde bekletilen nezle otu kökünün süzülmesinden elde edilen sıvı ile, ağız sık sık çalkalanır.

Bundan başka abdestbozan otu ile sarımsak birlikte haşlanır. Sıkılarak elde edilen posa, merhem kıvamına gelinceye kadar zencefil kökü tozu ilave edilerek yoğrulur. Hazırlanan merhemden tedavi süresince dil üzerine sürülür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: