Dil İltihabı için Bitkisel Çözümler Google

paslı dil

Dil İltihabı için Bitkisel Çözümler

Dil iltihabı, tüm ağız yüzeyinin iltihaplanması sonucu görülen bir hastalıktır. Dil iltihabının belirtilerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

Dilde kızarıklık, pullanma, yanmalar, dili hareket ettirmekte zorluk çekilmesi, dil kenarlarında ülserleşme ve dil üzerinde kabarcıkların oluşması sonucunda oluşan dil iltihabı için şifalı bitkiler, dil iltihabı nasıl geçer, dil iltihabına ne iyi gelir sorularının bitkisel tedavi yöntemlerine bakalım. Dil iltihabının sebeplerinden bahsetmek gerekirse bu sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Sigara ve alkol kullanımı, çok baharatlı yiyeceklerin tüketimi, fazla sıcak veya fazla soğuk yiyeceklerin tüketimi, keskin diş uçları, tam oturmamış protez dişler, vitamin eksikliği ve bazı hastalıklardan kaynaklı sebepler.

Dil iltihabının tedavisi mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurmak ve ilgili hekimden yardım almak gerekecektir. Özellikle ağız ve diş sağlığına çok dikkat edilmelidir, dişleri düzenli olarak fırçalamak ve ağızda meydana gelen bakterilerden korunmak için ise ağız gargarası yapmak gerekmektedir.

Ayrıca sigara ve alkolü bırakmak ve çürük dişleri tedavi ettirmek de faydalı olacaktır. Dil iltihabının tedavisinde bitkisel çözümler kullanmak da mümkündür. Bu dildeki iltihap nasıl geçer bitkisel çözümlerden bazıları şunlardır:

Dil İltihabını İyileştiren Bitkiler

Adaçayı, meyan kökü, ahududu çayları içilebilir veya bu çaylar ile ağız gargarası yapılabilir. Söğüt yaprağı, lavanta, biberiye, papatya, kekik, mentollü nane, mersin yaprağı kaynatılıp gargara yapmak da faydalı olacaktır.

Bunların yanı sıra, hint hurmasını yirmi dakika süre ile kaynatın ve süzün, elde edilen posaya merhem kıvamına gelinceye kadar pirinç unu katın ve karıştırın, oluşan karşıma bal ilave edin ve hazırlamış olduğunuz merhemi gün aşırı iltihaplanmış bölgeye uygulayın. Bundan başka bir bardak suya birer çay kaşığı nane, kekik, ada çayı, karanfil katıp kaynatın ve ılık olarak gargara yapın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: