Diş Ağrısı Bitkisel Tedavi Google

dis-agrisi

Diş Ağrısına Bitkisel Tedavi

Diş ağrısı, dişteki çürümeler, diş apseleri, dişin minesi aşınmasından dolayı ağrılara neden olur. bunların içinden en önemlisi diş çürükleridir, doktor tarafından tedavi edilmesi gerekmektedir.

Şifalı bitkiler ile geçici bir çözüm olmamakla birlikte sadece diş ağrısını durdurabilir yada azaltabilirsiniz. Peki diş ağrısına bitkisel tedavisi için evde ne yapılmalı ki diş ağrısını önlemeye çözüm olsun. Diş ağrısını önlemek için karanfil, sarımsak ve tuzlu su ile gargaradan faydalanacağız.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş Ağrısına Şifalı Bitkiler karanfil iyi gelir. Karanfil tohumu her evde bulunmadığı için en yakın baharatcı yada aktardan temin edebilirsiniz.

Bulduğunuz karanfil tohumunu ağrı yapan diş üzerine bastırmak süretiyle biraz bekletin bu şekilde diş ağrısının geçmiş olduğunu göreceksiniz.

Sarımsak ta diş ağrısına iyi gelir, sarımsağın kabuğuyla ocağın üstüne atın patlıcan közler gibi közleyin sonra sarımsağı kabuğundan cıkarıp sıcakken ağrıyan dişin üstüne koyun. diş ağrısı tuz da geçirir, tuzlu su yapıp ağızda gargara yapılır, tuzlu su yutulmamalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: