Diş Eti iltihabı Bitkisel Google

dis-eti-iltihabi

DİŞETİ İLTiHABINA BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

Diş eti iltihabı; dişetlerinin kızarması, şişmesi ve normal şeklinin bozulması ile oluşan cerahat ve kan boşalması rahatsızlığıdır. Diş eti iltihaplarına ne yaptıysalar kurtulamayanlar farklı arayışlar içine girmekteler. Diş eti iltihabına hangi bitkiler iyi gelir? Diş eti iltihabı nasıl geçer? Diş eti iltihaplanmasına ne iyi gelir, Diş eti iltihabı bitkisel çözüm olarak kullanılabilecek şifalı bitkiler den bahsedelim.

Kan otu; bu bitkiyi içeren diş macunlarının ağız içi bakterilere karşı faydalı olduğu bilinmektedir. Ayrıca olarak bu bitkinin içinde olduğu gargara yapılarak kullanılması diş iltihabını kurutur.

Diş Eti İltihabı İçin Faydalı Bitkiler

Papatya; gargara ya da ağız sıvıları kadar etkili olduğu kanıtlanmıştır. Papatya içeriğinde anti inflamatuar antiseptik bileşikler bulunur. Ayrıca illaki diş eti iltihabı olan durumda kullanılmasına gerek yok ayrıca da korunmak amacıyla da kullanılabilir.

Alerjik reaksiyon çok nadir olsa da geliştiği bilindiği üzerine alerjik bir reaksiyon varsa papatya kullanımı kesilmelidir. Diş eti iltihabına bitkisel çözüm olarak kullanılacak bitkilerden bir diğeri ekinezyadır. Ekinezya anti bakteriyel yapıda bir bitki olduğundan dolayı birçok sistemde ve sorunda kullanıldığı gibi dişeti iltihaplarında da kullanılmaktadır.

Ağız sıvınızın içine 10-12 damla kadar ekinezya tentürü karıştırılmalıdır ve ağız bu sıvıyla çalkalanmaktadır.

Meyan kökü; diş çürümesine ya da dişeti iltihaplanmasına sebep olmayan bir bitkidir. Çaylarınıza şeker ya da bal koymak yerine meyan kökü kullanabilirsiniz. Bunun yanında meyan kökü yapılan araştırmalarda dişeti iltihabı ve plak oluşumunu kontrol altına alınmasını sağladığı kanıtlanmıştır.

Dişeti iltihabına bitkisel çözüm sunan bitkilerden bahsettik ama bu bitkileri kullanmadan önce detaylı bir araştırma yapmanız tavsiye edilir. Herhangi bir sağlık sorunu yaşanmaması açısından.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: