doğal antibiyotik nasıl yapılır Google

maranki

evde doğal antibiyotik nasıl yapılır

Antibiyotik nedir ve neden kullanılır

Antibiyotik vücuda zararı olan bazı mikropları yani virüs, mantar ya da bakterileri yok eden ya da vücutta yayılarak çoğalmalarını engelleyen tüm maddelerin temel adıdır. Antibiyotik keşfedilme amacı diğer tüm maddelerin keşfedilme amacı ile aynıdır. İnsanlar binlerce yıldır doğal yaşam alanlarında karşılaştıkları hastalıklar ile mücadele ederek genel amaçları olan nesillerini sağlıklı olarak bir sonraki kuşaklara ulaştırma amacında olmuştur. Bununla birlikte insanlar arayışa girerek bedenlerine zarar veren mikro organizmalarla nasıl savaşa bilecekleri yolunda arayışlara girmişlerdir.

ahmet maranki doğal antibiyotik nasıl yapılır

Değerli hocamız ülkemizdeki insanların bilinçsizce bu antibiyotik kullanım durumlarını dikkate alarak onlara çevrelerindeki ve rahatlıkla herhangi bir yan etkisi olmayan doğal bitkilerden antibiyotik üretimi hakkında bizlere yol gösteriyor. Ahmet maranki doğal antibiyotik tarifi bu bitkilerden hazırlanarak yapılır.

malzemeler

– yarım limon
– yarım litre su
– 1 baş sarımsak

Ahmet maranki doğal antibiyotik tarifi

Alüminyum folyo ve bu malzemelerin koyulacağı bir cam kavanoz gerekir. Ahmet maranki doğal antibiyotik tarifi oldukça basittir. Bunun için yapmanız gereken ilk şey yarım litre olan suyu kaynatarak başlamanız. Sonrasında ise kaynayan bu suyu dinlendirin ve sonrasında soğuması için bırakın. Soğuyan bu suyu malzeme listemizde belirttiğimiz cam kavanozun içine dökün. Bu hazırladığımız suyun içine sırasıyla bir baş sarımsağı rendeleyerek suyun içine bırakın. Hemen ardından ise yarım limonumuzu kabuklarını soymadan kabukları ile beraber ince ince doğrayarak karışıma ilave edin.

Cam kavanozun kapağını kapatın ve tam 4 gün güneş görmeyen bir yerde bekletin. Bekletme işleminde cam kavanozu folyo ile bekletmeniz, karışımın güneş görmemesine yardımcı olacaktır. 4 günlük sürenin sonunda karışımın içindeki tortuları alın. Ahmet maranki doğal antibiyotik tarifi hazır. Kullanımı oldukça basit yemek yemeden yaklaşık 15 dakika kadar önce açken tüketin. Ahmet maranki doğal antibiyotik tarifi sayesinde kendinizi zararlı mikroorganizmalara karşı daha rahat koruyabilirsiniz.

Antibiyotik etkili bitkiler

Doğal olan kullanımı ile bize herhangi bir zarar vermeyecek olan doğal antibiyotikler soğan, Akasya, Altınmühür, Ardıç, Ekinaka, öreypfrut, Kriptolepsis, Meyan, Okaliptüs, Pelin, Sarımsak, Sarısabır, Usnea, Zencefil. Bal da çok iyi bir antibiyotiktir.

Antibiyotik kullanırken nelere dikkat etmeliyiz

Her rahatsızlığınızda antibiyotik kullanımı vücudunuza yarardan çok zarar verebilir. Antibiyotik kullanımına doktorunuz karar vermelidir. Onun haricindeki kullanımlar yanlıştır. Örneğin piyasa da satılan antibiyotiklerin büyük bir kısmı gebelik esnasında tüketmek size bebeğinize kalıcı rahatsızlıklar verebilir. Hatta çocukların sakat doğmasına neden olabilir. Bu nedenle doktorunuza danışarak antibiyotik kullanmak gerekir.

2 Comments

  1. arçil diyor ki:

    güzel paylaşım antibiyotik iyidir ama fazlası zararlı diyor bunuda göz önünde bulundurun aşırıya kaçmayın

  2. mahir diyor ki:

    evde kolaylıkla yapılabilecek bir antibiyotik tarifi deneyecegim zaten sarımsak kendi başına bir antibiyotik teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: