Dudak Çatlaması Bitkisel Tedavi Google

dudak-catlagi

DUDAK ÇATLAMASINA KARŞI BİTKİSEL TEDAVİ YÖNTEMLERİ

dudak çatlağı ve dudak çatlamasına ne iyi gelir? dudak çatlaması nasıl geçer? dudak çatlaklarına şifalı bitkiler? dudak çatlağına bitkisel tedavi çözüm kürü hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Dudaklarım çatladı ne yapabilirim; Özellikle kış aylarında kuruyan, çatlayan ve hatta acı veren dudaklarınızdan kurtulmak için yapmanız gereken bitkisel ürünlerden bahsedelim. Dudaklarımız kuru havalarda, susuz kalmaktan, dudakları ısırmaktan ve B12 vitamininin eksikliği gibi durumlarda dudaklarda çatlamalar meydana gelebilir.

Bazı özel durumlarda grip, alerji ya da kullanılan bir ilacın yan etkisiyle de dudaklarda çatlama gerçekleşebilir.

Dudak çatlamasına karşı bitkisel yöntemler başında bal kullanımı yaygındır. Dudak çatlağı olan dudaklarınıza biraz bal sürün ve ardından kımıldamadan üst kısmına da vazelin sürün. 15 dakika kadar dudaklarınızı sabit tutun. Ilık su ile parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak temizleyin ve bunu 2-3 gün tekrarlayın.

Ayrıca Hindistan cevizi yağı da bir mucize gibidir. Özellikle kuru ve soğuk kış günlerinde dudaklara 2-3 kez uygulanması dudakların yumuşamasını sağlar ve zamanla dudak çatlakları geçirir.

Dudak Çatlaması için Ne Yapılır?

dudak çatlaklarını önleyici bitkisel çözümler arasında olan bir diğer bitki ise salatalık dır. Kabuklarını soyduğunuz bir dilim salatalığı dudaklarınıza sürdüğünüzde yumuşamanın gerçekleştiğini göreceksiniz. Bu uygulamayı 3 gün üst üste düzenli olarak yaparsanız kısa bir süre içinde dudaklarınız iyileşecek ve yumuşayacaktır. Ayrıca zeytinyağı da dudakları yumuşatmakta çok etkilidir. Zeytin yağını herhangi bir şey eklemeden tek başına dudaklarınıza sürerek nemlendirici niyetine kullanabilirsiniz. Özellikle gece yatmadan önce süreceğiniz bir damla zeytinyağı dudağınızı yumuşatacak ve tazeleyecektir.

Dudak çatlamasına karşı bitkisel yöntemler hakkında bilgi verdik. Kimyasal madde kullanmaktansa bu evde olan ürünlerle kendi nemlendiricinizi yapabilir ve kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: