düğün çiçeğinin faydaları Google

dugun-cicegi

düğün çiçeği bitkisi hangi hastalıklara etkisi vardır

düğün çiçeği bitkisi ile ilgili bilgiler hakkında yazılar düğün çiçeği bitkisi Sarıot da denilen Düğünçiçeği parlak sarı, bazen de beyaz renkli çiçekler açan zehirli ve yakıcı bir bitkidir. Pek çok türü içerisinde basur otu denilen türü kullanılır, basur memelerinin şikayetlerini giderir.

Dahilen kullanılması önerilmez dikkatli kullanılmalıdır. şifalı bitkiler düğün çiçeği bitkisi nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve zararları nelerdir

düğün çiçeği bitkisi özellikleri

Ranunculus Ficaria girit lalesi Düğünçiçeğigillerden; 30-60 cm. boyunda, uzun ömürlü bir bitkidir. Kökleri ipliksidir. Nisan – Haziran aylarında çiçek açar. Zehirlidir. düğün çiçeği yaprakları çok küçüktür ve üç parçalıdır. düğün çiçeği hekimlikte nadiren kullanılır.

düğün çiçeğinin faydaları

Düğün çiçeği bitkisi zehirli ve yakıcı bir bitki olduğu için tedavi amacıyla kullanımı çok sınırlıdır. Bazı türleri tedavi için haricen kullanılır. Romatizmaya iyi gelir. Basurotu türü, basura karşı faydalıdır.

düğün çiçeği bitkisi nasıl kullanılır

Düğün çiçeği kullanılan yeri köküdür ve haricen kullanılır. Kavak merhemi ile birlikte basura karşı faydalıdır.

düğün çiçeği bitkisi zararları ve yan etkileri

Düğün çiçeği zehirli olduğu için çayı yapılmaz ve dahilen kullanılmaz. Dikkatli olunmalıdır. Zehirlenme halinde kusma, ishal ve baş dönmesi gibi belirtiler görülebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: