Düşük Tansiyon Hastalığı Nasıl Anlaşılır Google

düşük tansiyon

Düşük Tansiyon Hastalığı Nasıl Anlaşılır

Tansiyon düşüklüğü neden ve nasıl olur, düşük tansiyona ne iyi gelir, düşük tansiyona hangi bitkiler iyi gelir soruları hakkında bilgiler. İnsanda kan basıncının düşük seyretmesi nedeniyle nadirde olsa Düşük Tansiyon oluşur. Kalp atışlarıyla vücudumuzda gezen kanın damarlara yaptığı iç basınçla alakalı olan bu durum çoğu insanda nadirde olsa görülür.

Aslında sağlık açısından bir zararı olmayan düşük tansiyon hastalığı olan kişilerin kalp ve böbrek açısından daha uzun yaşadığından bahsedilir.

Doktor takibinde kalan hastalara dolaşım zayıflığı tanısı konularak kan basıncını yükselten ilaçlarda önerilir ve kullanmaları sağlanır. Bu hastalık insanı çoğu kez rahatsız etmese de ani kalkış hareketlerinde baş ağrısı ve zihin bulanıklığı oluşabilir.

Bu durumun olmaması için pozisyon değişikliğinde dikkat etmelidir. Yapılan araştırmalarda kanın dolaşımda zayıf kalması insana yorgunluk ve bitkinlik hissi vermektedir. Bunun yanı sıra halsizlik ve kendini taşıyamama durumunda hisseder.

Günümüzde düşük tansiyonun zararı olmasa da zamanla ruhen kendini yorgun hissetme durumu oluşur.

İnsanı bu halden çıkarmak için doktorlar kan basıncını artıran ilaçlar ve tuzlu karışımlar önermektedir. Bol tuzlu diyetler ile beslenme yoluyla Düşük Tansiyon ayarlanabilir.

Düşük seyreden tansiyon zararı olmasa da tıbben çok önemlidir. Bilinen tedavi şekilleriyle düzelme olmazsa bitkisel ilaçlarla düşük tansiyon yükseltilir. Gün boyu su kullanmak ve aşırı tuz alımından korunmak gerekiyor.

Düşük Tansiyondan şikayetci iseniz bitki çayları da olumlu etki yapar. İçinde kafein olan bütün bitki çayları etkili olur. Otlardan ise meyan otunun çayı da bu hastalıkta etkilidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: