fasulyenin faydaları nelerdir Google

fasulye

fasulye faydaları hangi hastalıklara etkisi vardır

fasulye bitkisi ile ilgili bilgiler hakkında yazılar fasulye sebzesi tam bir protein deposu olan fasulye A, B9 ve C vitamini ile demir ve magnezyum mineralleri açısından zengindir.

Ayrıca, B5 vitamini ve kalsiyum içerir. Lif açısından da zengindir. şifalı bitkiler fasulye nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve zararları nelerdir

fasulyenin özellikleri

fasulye latince adı phaseouls vulgaris, Baklagillerden; barbunya, çalı, ayşe kadın, horoz gibi birçok çeşitleri olan bir bitki ve bunun sebze olarak kullanılan yeşil fasulye ürünü ve kuru fasulye tohumlarıdır.

fasulyenin faydaları

yararları vücuda güç ve enerji verici, bedensel ve zihinsel yorgunluğu gideren. Vücudun gelişimini ve onarımını destekleyen. Kemikleri güçlendiren. Romatizma ve siyatik şikayetlerini azaltan. Böbrek rahatsızlıklarında etkili. Böbrekleri kuvvetlendirici.

Böbrek kumu ve taşlarını dökmeye yardımcı. Sinirleri kuvvetlendirici, kalp çarpıntısını giderici. Kandaki şeker miktarını düşürerek şeker hastalığına karşı faydalı özelliği vardır.

fasulye nasıl kullanılır

fasulye taneleri ve fasulye yaprakları faydalanılır. Fasulye, taze fasulye ve kuru fasulye olarak yemeklerde tüketilmeli. Zehirlenmelerden sonra yenirse iyileşmeyi hızlandırır. Kullanmadan önce bir gün kadar suda bekletilirse gaz yapıcı özelliği gider.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: