filiskin otunun faydaları Google

filiskin

filiskin otu faydaları hangi hastalıklara etkisi vardır

filiskin bitkisi ilgili bilgiler hakkında yazılar filiskin otu akdeniz bölgesinde yetişen, tüylü 10-50 santimetre boyunda, kuvvetli kokusu olan bir bitkidir. filiskin yaprakları kısa saplı olup, oval şeklindedir. filiskin çiçekleri morumsu pembelidir.

İçeriğinde uçucu yağ vardır. şifalı bitkiler filiskin otu nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve faydaları zararları nelerdir

filiskin otunun Özellikleri

filiskin yarpuz Latince adı Mentha pulegium filiskin otu ballıbabagiller ailesine bağlı bir bitki türüdür. genel olarak akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü yerlerde kendiliğinden yetişmektedir.

Boyları 10 – 50 cm arasında değişiklik göstermektedir. çok yıllık bir bitki türüdür. Genel olarak sulak arazilerde yetiştirilmektedir.
filiskin otu içeriği

Protein, karbonhidrat, A vitamini, Kanserle savaşan etken maddeler içermektedir

filiskin otunun faydaları

filiskin yararları mide ağrısını kesen. kusma ve bulantıyı önleyen. iktidarsızlığı gideren. Vücudun dinç kalmasına yardımcı. sindirim sistemini kuvvetlendiren. boğaz ağrılarını gideren. balgam temizleyici. böbreklerin çalışmasını düzenleyen. bağırsak gazlarını gideren. gribe iyi gelen. sinirleri yatıştıran özelliği vardır.

filiskin otu nasıl kullanılır

filiskin çayı 1/4 filiskin suyu ile doldurulmuş çay bardağını içme suyu ile tamamlayıp içiniz. Günde 3 çay bardağı içilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: