frenk üzümünün faydaları Google

frenk-uzumu

frenk üzümü faydaları hangi hastalıklara etkisi vardır

frenk üzümü ile ilgili bilgiler hakkında yazılar frenk üzümü meyveleri kırmızı ve küçük salkımlar halinde olan bodur bir çalı bitkisidir. frenk üzümü meyvesi ufak ve mayhoş tattadır. Çeşitli organik asitler içerir. Büyük taneleri olan kırmızı renkli Frenk üzümü en güzel cinstir. frenk üzümü şurubunun yapılması için en müsait olan meyvedir. şifalı bitkiler frenk üzümü nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve faydaları zararları nelerdir

frenk üzümünün özellikleri : frenk üzümü latince adı ribes rubrum olan Taşkırangillerden; bir çalıdır. frenk üzümü yemişi uzun salkım şeklinde olup, frenk üzümü tanesi ufak ve kırmızıdır. Tadı mayhoştur. 150 kadar türü vardır. Daha çok frenk üzümü şurubu yapılarak kullanılır. İçeriğinde organik asitler vardır. İçerisinde A, B, B2 ve C vitaminleri bolca bulunmaktadır.

frenk üzümünün faydaları : yararları iştah açan. hazmı kolaylaştıran. Vücuda rahatlık veren. İdrar söktüren. böbrek taşlarının düşürülmesine yardımcı. Sindirim sistemindeki iltihaplarda faydalı. Karaciğer şişkinliğini ve sarılığı giderici. Romatizma ve mafsal şikayetlerini azaltan. Karında toplanan fazla suyu boşaltıcı özelliği vardır.

frenk üzümü nasıl kullanılır : frenk üzümü suyu, şurubu ve reçeli yapılarak kullanılır. frenk üzümü şurubu tamamen olgunlaşmış olan Frenk üzümü toplanmasından sonra frenk üzümü şurubu yapılarak da tüketilir. Hazırlanan şurubunun besleyici özelliği çok fazladır. Çocukların seveceği lezzettedir.

frenk üzümü zararları ve yan etkileri : iştah açması sebebiyle diyet yapan kişiler kullanmamalıdır, aksi halde diyet yapmakta zorlanabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: