funda otunun faydaları Google

funda

funda otu faydaları hangi hastalıklara etkisi vardır

funda bitkisi ile ilgili bilgiler hakkında yazılar funda yaprağının faydaları şifalı bitkiler funda otu nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve faydaları zararları nelerdir
funda bitki çiçeği özellikleri : diğer adı süpürge otu olup Fundagillerden; fundanın çiçekleri kırmızımtırak mor ve çan şeklinde olan bir bitkidir. İşlenmemiş topraklarda yetişir. Çalı görünümündedir. Süpürge çalısı da denilen bu bitkinin kökünden ağızlık dallarından da kaba süpürge yapılır. funda çiçeği ağustos ayından itibaren toplanıp kurutulur.

funda otunun faydaları : funda çiçeğinin yararları zayıflama için etkili, ishali kesen, idrar söktüren, Böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı, Nikriste de faydalı, Anne sütünü artıran. Lapası ağrıları keser, Zeytinyağı ile hazırlanan merhemi çıban ve egzamada faydalı, Funda bitkisiyle hazırlanan funda lapası ağrıları keser Nefrit, piyelonefrit, prostat iltihabı, sistit, kolibasil, albümin ve ödemde çok etkili özelliği vardır.

funda bitkisinin faydaları : ishal kesici, idrar söktürücü, böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı. Nikriste de faydalı. Anne sütünü artırıcı. zeytinyağı ile hazırlanan merhemi çıban ve egzamada faydalı özelliğe sahiptir.

Funda çayı : funda yaprağı çiçeği çayı nasıl yapılır tarifi 1/4′ü funda suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiniz. Günde üç çay bardağı içilir. Kaynatılmış suda 3 dakika kaynatılıp, 15-20 dakika demlendiriliyor.

funda çayının faydaları : Şişmanlık rahatsızlıklarında kullanılan funda suyu zayıflatırmı çok etkili bir zayıflatıcı ayrıca iltihabı kurutmada romatizmal hastalılarda, kolesterol düşürücü ve ağrı kesici olarak da kullanılmaktadır.

funda suyunun faydaları : funda suyu, iyi bir böbrek çalıştırıcı olduğundan idrar yolları dezenfektanı olarak kullanılır, idrar söktürücü ve kabızlığı giderici etkilere sahiptir. Altına ıslatan çocuklarda faydalıdır. yağları eriten, söktürücü ve terletici özellikleri var.

funda otu nasıl kullanılır : funda otu funda suyu olarak yada funda çayı olarak kullanılır. Ağrılar için lapa yapılarakta kullanılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: