Göz Kanlanmasına Bitkisel Tedavi Google

goz-kanlanmasi

GÖZ KANLANMASINA BİTKİSEL ÇÖZÜM

Gözde kanlanma neden ve nasıl olur, göz kanlanmasına hangi şifalı bitkiler ne iyi gelir, göz kanlanması için ne yapılır? göz kanlanması nasıl geçer? göz kanlanması bitkisel tedavi çözüm hakkında bilgiler.

İnsanın göz organında bulunan bir tabaka olan konjoktiva yapısının genişlemeye bağlı olarak çatlamasıyla oluşan göz kanlaması hastalığı, bazen tek gözde bazen de her iki gözde oluşur. Gözün dış etkenlerden etkilenmesi ve tahriş olması veya mikroplar tarafından iltihap kapması gibi sebeplerden olabilir.

Göz organı çok hassas bir yapıdır. Dış faktörlerin çoğunlukla etkilediği en hassas yapımız gözümüzdür. Bu sebeple gözümüzü sakınmalıyız. Zararlı güneş ışıklarından , göz tansiyonu ve göz kuruluğundan şüphelendiğinizde bir uzman göz doktoruna uğramalısınız.

Verilecek spreyler ile gözümüz temiz tutulursa mikroplardan etkilenme durumu o derece azalır. Tıbbi yönden gözün temizlenmesi için kimyasal ilaçları tavsiye eden doktorlarda olduğu gibi, Göz kanlanması hastalığını bitkiler ile doğal olarak çözen doktorlarda bulunmaktadır.

Her türlü mikroptan etkilenmeye müsait durumdaki organımız olan gözümüzün bu mikroplardan etkilendikten sonra uzun süreli kanlı bir şekilde kalması sonucunda doktorların başladığı tedavi durumu değiştirmediği durumlarda bitkisel ilaçlara ihtiyaç duyulur.

Göz kanlanmasında tavsiye edilen 1 tatlı kaşığı şeker ve 2 diş sarımsağı ezerek karışım yaptıktan sonra temiz bir bezle pansuman yapılır.

Bir diğer bitkisel tedavi de 1 çay kaşığı nohut ile 1 çay kaşığı zerlik tohumu ezilerek karışım yapılır ve içine yumurta ilave edilerek krem kıvamına getirildikten sonra pansuman edilir. Papatya, ebegümeci, kantaron , kırmızı gülü kaba koyarak karışım yapılır ve sürülür. Böylece şifa bulunur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: