Gözde Çapak Neden Olur Bitkisel Çözüm Google

çapak

Gözde Çapaklanma Neden Olur

Göz çapaklanması, gözün mukuslu salgısının kirpiklere ve göz kapaklarına bulaşarak yapışkan bir kıvama geçmesi ile oluşur. Gözdeki çapaklanma koyu sarı bir renk aldıysa bir enfeksiyondan şüphelenilir. Genel olarak kolay tedavi edilebilen ancak tekrarlaması mümkün olan ve bulaşıcı olabilecek bir rahatsızlıktır.

Gözde çapak neden olur, ne iyi gelir? nasıl geçer? bitkisel tedavi kürü var mıdır? Gözde çapaklanma birçok nedenleri olabilir. Göze dış veya iç ortamlardaki tozların kaçması, alerjik nedenler veya nezle gibi etkenler gözün sulanmasının artmasına neden olabilirler. Bebeklerde de çok sık rastlanan bir sorundur.

Gözde Çapaklanma Nasıl Önlenir?

Gözde çapaklanma neden olur, bitkisel tedavi kürü uygulanabilir mi; çapaklanma tek gözde olabileceği gibi iki gözde birden de olabilmektedir ve evet bazı bu çapaklanma için bazı bitkisel çözümler uygulanabilmektedir. Hava koşulları da çapaklanmayı tetikleyebilmektedir. Örneğin soğuk havalarda göz çapaklanması artış gösterebilir.

Halk arasında göz nezlesi olarak da adlandırılan göz çapaklanmasında, göz kapakları koyulaşan mukus nedeniyle birbirine yapışabilir. Nemlendirilmiş ılık göz pamukları göz kapaklarının üstünde biraz bekletildiğinde açılmasına yardımcı olacaktır. Her sabah demleyerek içtiğimiz demlenmiş siyah çayın dem suyu ile göz banyosu yapmak oldukça yararlıdır. Çay suyu; gözlerde çapaklanma oluşmasını ve mikroplardan arınmasını sağlayacaktır.

Gözde Çapaklanmanın Bitkisel Çözümleri;

Gözde çapaklanma neden olur, bitkisel tedavi kürü yapmamızı sağlayacak başka hangi bitkiler var mıdır? Göz sağlığına yararlı olacak birkaç bitkiden daha yararlanılabilmektedir. Örneğin papatya, böğürtlen ve yaban mersini çayları da göze kompres yapılacak şekilde uygulanabilmektedir.

Rezene ve adaçayı da göz temizliği için şifalı bitkiler oldukça yararlıdır. Ancak bu temizliği yaparken göze kaçırmamaya dikkat edilmelidir. Gözlerde çapaklanma, kızarma, tahriş veya kaşıntı daha ciddi hastalıkların habercisi olabilir. Gözler sahip olduğumuz en önemli organlarımızdandır. Bu nedenle geçmeyen kızarıklıklar ve çapaklanmalar için bir doktora görünmek şarttır.

2 Comments

  1. derman diyor ki:

    çay suyu gerçekten işe yaradı fakat damla damla bırakmak için pamuk kullanmak çok ideal

  2. Derya diyor ki:

    Biz cocukken gözlerimiz agridiginda rahmetli annem bu uygulamayi yapardi ve hemencikte geçerdi o zaman kocakari ilaclari her hastaliga birebirdi ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: