greyfurt faydaları nelerdir Google

greyfurt

greyfurt faydaları hangi hastalıklara etkisi vardır

greyfurt meyvesi ile ilgili bilgiler hakkında yazılar yapılan bazı araştırmalarda, greyfurt meyvesinin ve suyunun kilo vermeyi kolaylaştırdığı belirlenmiştir. greyfurt diyeti olarak bilinen yöntemde, kişi normal diyetini uygulamasının yanında yemeklerden önce bir adet greyfurt yiyerek ya da 1 bardak greyfurt suyu içerek diyetini greyfurt ile desteklemektedir. şifalı bitkiler greyfurt nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve faydaları zararları nelerdir

greyfurt özellikleri : latince adı Citrus paradisi olup Greyfurt altıntop Turunçgiller familyasından; bahçelerde yetiştirilen bir ağaç meyvesidir. greyfurt meyvesi, portakaldan daha iri, kanarya sarısı renginde, tadı hafif acımsı ve ekşidir. İçeriğinde C vitamini vadır. Bol miktarda C vitamini barındırmasının yanında, A ve B gurubu vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, magnezyum, bakır, sodyum ve fosfor mineralleri açısından da zengin bir meyvedir.

greyfurt faydaları : yararları greyfurtun özellikle yemeklerden önce yenirse iştah açıcı. Hazmı kolaylaştırıcı. Mikrop öldürücü, kabızlığı gideren. Karaciğerin çalışmasına yardımcı olarak kanı temizleyen, vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırmaya yardımcı. Bağırsakların düzenli çalışmasına faydalı. İdrar söktürücü. Uyarıcı bir meyve olan greyfurt bedensel ve zihinsel yorgunluğu gidermeye faydalı. Stresi azaltıcı. Kansere karşı koruyucu. Göğüs hastalıklarına, damar sertliği ve varislere karşı faydalı. Dişetlerini korur ve dişeti kanamalarını durdurmaya yardımcı özelliği vardır.
greyfurt neye iyi gelir : iştah açan. Karaciğerin normal çalışmasını sağlayan. Safra ifrazatını arttıran. Hazmı kolaylaştıran. İdrar tutukluğunu gideren, bol miktarda idrar söktüren. Vücutta biriken suyu ve zehirli atıkları atan. Kanı temizleyen. Bedeni ve zihni yorgunluğu gideren. Felç ve kanamaları önleyen. Akciğer ve göğüs hastalıklarında faydalı.

greyfurt nasıl kullanılır : greyfurdun meyvesinin suyu ve greyfurt kabukları tüketilmeli. greyfurtun suyu taze sıkılmalı ve sade içilmelidir. greyfurt kabuğu kabuklarından marmelat yapılabilir. greyfurt suyuna batırılmış bir pamuk ile sarkık cilt silinirse cildi gerginleştirmeye yardımcı olur.

greyfurt zararları ve yan etkileri : greyfurt suyu bazı ilaçların etkisini, ölümle sonuçlanabilecek seviyede arttırabildiği için, ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: