Güneş Yanığı Bitkisel Tedavisi Google

gunes-yanigi

GÜNEŞ YANIĞI BİTKİSEL ÇÖZÜM

Güneş yanığına şifalı bitkiler ile bitkisel tedavi çözüm amacıyla verilen bilgide güneş yanığı nasıl geçer? güneş yanığına ne iyi gelir? güneş yanığı için ne yapılmalı? hakkında makale.

İnsan olarak tatil yapmayı çok severiz. Hele de hava açıksa ve güneş ısıtıyorsa hatta yakıyorsa. Bu gibi şartlarda tatil yaparken direk güneş ışığına maruz kalan bölgelerdeki canlı hücre üreten hücreleriniz ölür. Zararlı bölgeye akan kan sayesinde ten kırmızı hal alır. İşte bu durumda olan bir kişi Güneş yanığı olmuş olur.

Güneş yanığı olan bölgelere beyin acı reseptörlerini yollar. Güneş yanığı sonucunda hem kızarıklık hem de kaşıntı oluşmaya başlar. Cildimizin renk değiştirmesi veya bronzlaşma süreci hızlı olmaz.

Kışın zayıf düşen tenimizi bir anda güneş ışığına maruz bırakırsak ölçüyü kaçırma ihtimalimiz bulunmaktadır. Güneş yanıkları deriyi ve deri altındaki dokuyu şiddetle tahrif eder. Aslında yavaş yavaş bronzlaşmak hem derimizin hem de dokunun kendini korumasına zaman verir.

Derinizde yanma hissi duyarsanız tedavisine antiseptik sabunla ve pamukla derinizi hafif hafif temizleyin. Asla sert havlularla sıvazlamayın.

Sodayı bir bardak suda eritip masaj yapılırsa geçici bir rahatlama ve ferahlık hissi verir. Yanık deriyi ağır merhemlerle örtmeyin.

Günümüzde Güneş yanıkları için üretilmiş ağrı kesici kremler bulunmaktadır. Ama bunları sadece doktor tavsiyesi ile kullanmalısınız. Ayrıca aloe veralı krem, vitamin olarak E vitamini, Karbonatlı banyo düşünülebilir.

Tedavide bitkisel çözümlerde bulunmaktadır. 60 ml demlenmiş yeşil çay, aloe vera suyu, lavanta ile karıştırıp sprey yapılır ve güneş yanığı olan bölgeye uygulanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: