güvercin ağacının faydaları Google

guvercinagaci

güvercin ağacı hangi hastalıklara etkisi vardır

güvercin ağacının faydaları ile ilgili bilgiler hakkında yazılar güvercin ağacı çiçekleri ince yapraklı ve parlak sarı renkte çiçekleri olan ve 6-7 metreye kadar uzayabilen bir ağaçtır. Uçucu yağ, tannik asid ve çeşitli maddeler içerir.

Ağrılı kan damarlarını onarıcı, kan dolaşımını düzenleyici, ağrı ve kan dindirici özelliklerinden dolayı kanamalara, basur, varis gibi ağrılı kan rahatsızlıklarına, menopoza iyi gelir. şifalı bitkiler güvercin ağacı nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve faydaları zararları nelerdir.

güvercin ağacının özellikleri

hamamelis virginiana olup güvercin ağacıgiller familyasından diğer adları Açıtındık, Cadıfmdığı, Çalıfıstığı, Amerika acı fındığı 7 metre boylanabilen, yapraklarını döken çalılar ya da küçük ağaçlardır. Yapraklar almaşık, eliptik ve dişli kenarlı, alt yüzleri tüylüdür. Henüz kar kalkmadan ve yapraklanmadan demetler halinde sarı çiçekler açar.

Bileşiminde uçucu yağ ve tannik asit bulunur. Yapraklarıyla kabuklarından, damar hastalıklarında ve kozmetik sanayiinde kullanılan bir madde elde edilir.

güvercin ağacının faydaları

yararları kabız yapıcı etkisi ile ishali kesmekte faydalıdır. Kanamaları durdurmaya yardımcı olur. Böylece yaralanmalarda ve basurda kanamayı durdurucu etkiler gösterir. Deri hastalıklarında ve kramplarda faydalıdır. Pişiğe iyi gelir. Cilt bakımı için de kullanılır.

güvercin ağacı nasıl kullanılır

güvercin ağacı dallarının kabukları ve yaprakları kurutularak güvercin ağacı çayı hazırlanabilir. Tentür ve fitil olarak da kullanılabilir. güvercin ağacı suyu, doğal ilaç yapımında da kullanılır. Kullanımı genellikle haricendir. Çatal şeklindeki dalları su ve altın aramak için de kullanılmaktadır. güvercin ağacı hülasası cilt bakımı ve güzellikte kullanılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: