Hayıt Otu Tohumu Faydaları Google

hayitotu

Hayıt Otu Tohumunun Faydaları

Son dönemlerde alternatif tıp dünyasına kazandırılan önemli bir bitki olan Hayıt otunun faydaları saymakla bitmiyor. Sadece bitkinin kendisinin değil tohumunun da çok ciddi faydalarının olduğu keşfedilmiştir. Hayıt otu, Mine çiçeğigiller familyasından; batı ve güney Anadolu’da yetişen bir ağaçtır.

Hayıt Otu Tohumunun Özellikleri;

Haziran – Temmuz aylarında mor renkli çiçekler açar. Dalları ve yapraklarında, uçucu ve sabit yağ, tanen, sineol, şekerleri kristalize maddeler ve bir glikozit vardır. Ülkemizin geniş bir coğrafyasında yaşama imkânı bulan Hayıt tohumunun faydaları saymakla bitecek cinsten değil. En iyisi merak ediyorsanız ve bu mucizeden pay almak istiyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

Hayıt Otu Tohumunun Faydaları;

Öncelikle hayıt tohumu daha çok kadınlarda gebelikle ve adet düzensizliklerinde olan sorunların çözümünde kullanılır. Bu tohum öyle bir mucizedir ki sizin bu alanlarda ne sıkıntınız var ise onu vücut normaline çevirecektir. Yani âdetiniz normalden uzun sürüyorsa kısaltacak, normalden çok oluyorsa azaltacak; az ve kısa oluyorsa da artırıp uzatacaktır. Ve bu adet düzensizliğinden kaynaklanan gebelik sorununun çözülmesinin de önünü açacaktır.

Hayıt Otu Nerede ve Nasıl Kullanılır?

Hormonsal sıkıntılar yaşadığınızdan ötürü âdetiniz veya gebeliğiniz gerçekleşmiyorsa veya kısırlık tedavisi görüyorsanız da yine bu hayıt tohumu size inanılmaz fayda sağlayacak dengesizliklerinizi ve anormal bedensel işleyişinizi düzene sokacaktır. Bu tedavilerin haricinde de idrar söktürücü özelliği de bulunmaktadır. Anne sütünü artırmak için de hayıt tohumundan elde edilen çaylar kullanılmaktadır. Yani hayıt tohumunun faydaları sadece bir yönden değil pek çok yönden size etki edebilmektedir.

Hayıt Otu Çayı;

Hayıt tohumunun faydaları için yarım çay miktarındaki hayıt tohumunu azıcık ezin. Sonra bu ezilmiş tohumu 15 dakika boyunca 1 bardak suyun içinde kaynatın. Demlenmesini tamamladıktan sonra çayı tüketin.

Hayıt Otu Tohumunun Zararları

Günlük taze taze hazırlanması gerektiği için fazla kalan çayı sonra tüketmek üzere saklamayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: