İbrahim Saraçoğlu Ağız Kokusu Google

saracoglu

Ağız Kokusunun Nedenleri;

Ağız kokusu sorunu yaşayan insanlar sosyal hayatlarında oldukça zorlanırlar. Ağız kokusunun farklı nedenleri olabilir. Tükürük bezleri iltihaplanması, ağızda köprü varsa burada enfeksiyon oluşması, bademcik iltihaplanması, boğaz enfeksiyonu, mide ve bağırsaktaki rahatsızlıklar bu nedenler arasında sayılabilir. Ağız kokusunu önlemek mümkündür.

İbrahim Saraçoğlu ağız kokusu bitkisel tedavi kürü olarak ada çayı ve maydanozu önermektedir. Bitkisel kürlerle tamamen doğal ve sağlıklı yollarla ağız kokusundan kurtulmak mümkündür.

Ağız Kokusunu Önlemenin Bitkisel Çözümü;

Ada çayı özellikle boğaz enfeksiyonu ve bademcik iltihaplanmasının tedavisinde çok etkilidir. Adaçayı kürüyle günde gargara yapmak ağız kokusunu 6-7 saate kadar engellemektedir. Bir hafta boyunca günde 2 defa gargara yapılmalıdır. Daha sonra haftada 3-4 kez uygulamaya devam edilmelidir.

İbrahim Saraçoğlu ağız kokusu kürü olarak bu gargara suyunun hazırlanıp lavabonun yanından hiç eksik edilmemesini önermektedir. Hazırlanan kür 48 saat özelliğini korumaktadır. Kürün hazırlanışı: Bir bardak kaynayan klorsuz suya 1 tatlı kaşığı ada çayı atılarak 10 dakika kadar kaynatılmalıdır. Bu kür hamileler için uygun değildir. İlk 3 ay düşük yapma riskinden dolayı hamilelerin kullanmamaları tavsiye edilmektedir.

Bir diğer İbrahim Saraçoğlu ağız kokusu kürü ise taze maydanozdur. A, C, E ve K vitaminlerini içeren bitki demir, potasyum, magnezyum, kalsiyum, kükürt ve fosfor mineralleri açısından da oldukça zengindir.

Pek çok hastalığa deva olan maydanoz ağız kokusunu önlemek için de birebirdir. Sarımsak gibi ağır kokan yiyeceklerin kokusunu bastırır. Taze olarak tüketilmesi gerekmektedir. 7-8 yaprak saplarıyla birlikte maydanozun yenmesi kokunun giderilmesi için yeterlidir. Salatanın içinde yenmesi de faydalı olacaktır.

Bunların dışında ağız kokusunu önlemek için yaygın olarak kullanılan karanfil etkisinin çok kısa sürmesi nedeniyle Saraçoğlu tarafından çok önerilmeyen bir kürdür. İnsanların korkulu rüyası olan kötü ağız kokusu İbrahim Saraçoğlu ağız kokusu kürleri sayesinde sorun olmaktan çıkmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: