İbrahim Saraçoğlu Alerji Kürü Google

saracoglu

İBRAHİM SARAÇOĞLU ALERJİ KÜRÜ

İbrahim saraçoğlu alerji olan kişilere bitkisel destek olabilecek bitkiler ile yapılan kürlerin alerjiye iyi geleceğini, Bu bitkiler harnup yani keçiboynuzu ve ısırgan otu çayı faydaları arasında alerji kaşıntı sorununu giderilebileceğini açıkladı. ibrahim saraçoğlu alerjiye karşı ne iyi gelir, direnç kazanmak için kür nasıl yapılır sorularına yanıt bulalım.

Alerjinin her ne kadar genetik olduğu düşünülse de hamilelik ve hastalık gibi vücudun daha zayıf olduğu dönemlerde vücut normalde olmayan alerjik tepkiler verebilmektedir.

ALERJİ NEDİR ?

Alerji, herhangi bir maddeye karşı vücutta oluşan anormal bir hassasiyet reaksiyonudur. Normalde vücudu koruyan bağışıklık sistemi, bazı insanlarda zararlı olmayan birtakım maddelere karşı aşırı yanıt verir. Alerjik reaksiyona yol açan maddelere “alerjen” denir. En sık görülen alerji çeşitleri arasında polen, ilaç ve çevresel etmenlerin tetikledikleri alerjiler bulunmaktadır.

ALERJİ BELİRTİLERİ NELERDİR ?

Alerji belirtleri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu belirtiler kişilere göre şiddetli veya şiddetsiz olarak görülebilir. En çok görülen alerji belirtileri kaşıntı , hırıltılı nefes alıp verme , nefes darlığı ve vücudun çeşitli yerlerinde şişlikler olarak görülebilir.

ALERJİ İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Vücudu alerjiye karşı direçli kılmak için iki farklı kür önermektedir. Bunlar keçiboynuzu(harnup), ısırgan çayı kürüdür.

KEÇİBOYNUZU (HARNUP)

Orta büyüklükteki keçiboynuzundan altı-yedi tanesini önce soğuk su altında yıkayınız. Daha sonra bunları küçük küçük (üç-dört cm uzunluğunda) kırarak, kaynamakta olan yarım litreye yakın suyun içerisine atınız. Kısık ateşte yedi-sekiz dakika kaynatınız. Soğuduktan sonra süzerek suyunu cam şişeye doldurunuz.

Her gün sabah kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce bir çay bardağı içilir. Yaklaşık yarım litre olarak hazırladığınız keçi boynuzunun haşlanmış suyu üç gün buzdolabında bozulmadan korunabilir. Her üç günde bir, taze olarak hazırlamanız gerekecektir. Hiç ara vermeden bir ay uygulayınız. Yılda iki-üç defa tekrarlanabilir.

ISIRGAN ÇAYI KÜRÜ

Kaynamakta olan 1 su bardağı suya yaklaşık bir tatlı kaşığı ısırgan atınız. Kısık ateşte ağzı kapalı olarak 3 dakika kaynatınız ve ılımaya bırakınız. Ilıdıktan sonra süzerek ısırganı ayırınız. Aç karnına sabah ve aksam 1 çaybardağı içiniz. Isırgan çayı içildikten en az 20 dakika sonra yemek yemeye başlanmalıdır. Isırgan çayı kürü 15 gün boyunca hergün günde iki kez uygulanır ve sonlandırılır. Isırgan çayı kürü için kurutulmuş ısırgan veya taze ısırgan kullanılabilir.

Not: Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Hipoglisemi hastalarının (kan şekeri düşük olanlar veya ani kan şekeri düşüşü yaşayanlar) hekimlerine danışmadan kesinlikle ısırgan kürünü uygulamamalarını, ısırgan çorbası veya salatasını tüketmemelerini öneriyor. Platelet (trombozit) düşüklüğü şikâyeti olanların ısırgan kürünü uygulamamaları gerekir.

4 Comments

 1. ferah diyor ki:

  Gunes alerjisini bitirmek icin 5 gun cinko hapi alin .hicbirseyiniz kalmiyor. 23 yillik alerjim bitti.

 2. Oya kurt diyor ki:

  25 aylık oğlumun et ve süt alerjisi var..bunun için bu kürü uygulayabilir miyim

 3. mustafa somuncu diyor ki:

  Merhaba allerjik kökenli burun eti şişmesine nasil bir tedavi uygulamak gerek. 1 aydir antihistaminik ve burun spreyi kullaniyorum. Dr. 2 ay daha kullanmam gerektigini söyledi burun eti şişinin gecmesi icin

 4. Songul diyor ki:

  Benimdr burun etim şiş nefes almakta zorlaniyorum hic bir seyden tat almiyor hiç bir seyin kokusunu alamiyorum ameliyat onermiyor doktorlar omur boyu boylemi yasicam. Bu konuyla ilgili iyi yonde bilgisi olan varmi lutfen benimle paylassin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: