İbrahim Saraçoğlu Alın Kırışıklık Maskesi Google

saracoglu

Alın Kırışıklığı Nedenleri;

Yaşamın hızı dolayısı ile zamana yetişememek, yaşlanmak, hastalıklar, sağlıksız beslenme vs gibi sebebi ile özellikle alın ve gözaltlarımızda kırışıklıklar meydana gelir. Doğal bitiklerden pek çok hastalığın tedavisi veya tedavisine destek amacı ile çözümler üreten İbrahim Saraçoğlu alın kırışıklık maskesi ve gözaltı kırışıklıklarına çözüm maskesi yapım ve uygulaması kolay maskelerdir.

Bugün doğal maskeler ile bu kırışıklıkları yok etmek veya oluşmasını engellemek mümkündür. İbrahim Saraçoğlu alın kırışıklık maskesi yapımında kullanılan malzemelerimiz ise şunlar. 4 adet sert kayısı ve bir adet orta boy tatlı ve sert kırmızı elmayı alacaksınız. Elmanın kabuğunu düzgün ve ince bir şekilde soyuyoruz. Kayısıları kalın etli olarak soyup çekirdeğini çıkarıyoruz.

Alın Kırışıklığı Maskesi İçeriği;

Kayısının çekirdeğinin oturduğu döl yatağını da 1 cm dışına kadar söküp çıkarıyoruz. Kalan kayısıyı küçük küçük doğrayacaksınız. Kırmızı elma kabuklarını da aynı şekilde küçük küçük doğrayacaksınız. Bir kabın içine koyduğumuz bu parçaların üzerine bir Türk kahvesi fincanı dolusu su ilave edilecektir. Bu karışım kısık ateşte lapa olana kadar karıştırılacaktır. Su azaldığı taktirde aynı ölçekte tekrar su ilave edilerek lapa kıvamı tamamlana kadar kısık ateşte karıştırmaya devam edeceksiniz.

Karışım lapa kıvamı alınca blander içine döküp krem kıvamına gelene kadar karıştıracaksınız. Yüzünüze maske olarak tamamen ve kalınca süreceksiniz. Bu karışım en fazla yarım saat kadar bekletildikten sonra sadece su ile yüzlerini iyice ovalayarak yıkasınlar. İlk hafta haftada iki kez yapılacak daha sonraki haftalar haftada sadece bir kez yapacaksınız.

Alın Kırışıklığı Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Buna destek olarak haftada bir kez kullanılmak üzere İbrahim saraçoğlu alın kırışıklık maskesi bir tam avakodoyu alıp birkaç gün bir poşette tam olgunlaştırdıktan sonra bir çatal ile iyice ezin. İçine bir tatlı kaşığı badem yağı ilave edin. Bu krem ile el, yüz ve vücudunuzu ovun. 20 dakika bekledikten sonra yıkayın. Hem yaşlanmayı geciktirecek, hem kırışıklıkları önleyecek hem de çok sağlıklı bir cilde kavuşacaksınız.

Ayrıca bir başka pratik kırışıklık maskesi için nar çekirdeği yağı ve yukarıda anlattığımız şekilde olgunlaştırılmış bir avakoda ile yapılmaktadır. Aynı şekilde ezilerek hazırlanmış avakado içine bir çay kaşığı nar çekirdeği yağı koyuyoruz. Bu maskeyi akşamdan yüzümüze uyguluyoruz. Nar çekirdeği ve hurma çekirdeğinde östrojen hormonu olduğundan kullanıyoruz. Gece bunun ile yatıp sabaha kadar bekliyoruz. Sabah yıkıyoruz. Bunu yine ilk hafta için 2 kez sonraki haftalarda haftada bir kez yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: