İbrahim Saraçoğlu Anne Sütü Artırıcı Kür Google

saracoglu

İBRAHİM SARAÇOĞLU ANNE SÜTÜNÜ ARTIRICI KÜR

Prof. Dr. ibrahim saraçoğlu süt yapan, anne sütünü artıran kür hakkında verdiği bilgilerde dereotu, beyaz üzüm, kuru incir suyu, anne sütünü artırıcı ve çoğaltıcı özelliği olduğunu, bu bitkiler ile yapılan kürlerin anne sütü artması için kullanılması gerektiğini söyledi. anne sütünü artırmanın yolları ibrahim saraçoğlu süt artıran kür bilgilerini yazı sonunda bulabilirsiniz.

ANNE SÜTÜNÜN ÖNEMİ

Günümüzde yeni doğan bebeklerin ilk altı ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmesi önerilmektedir. Anne sütü bebekler için en yararlı besindir. Anne sütünde mikrop üremez bozulmaz bebeği hasta yapacak hiçbir madde bulunmaz. Anne sütü ile beslenen bebeklerde enfeksiyona bağlı hastalıklar daha az görülmekte beyin gelişimi anne sütü ile beslenmeyen bebeklere oranla daha iyi olmakta, alerjik hastalıklar, ishal solunum yolu hastalıkları gibi hastalıklar daha az görülmektedir. Bebeğini emziren annelerde meme kanseri, yumurtalık kanseri ve kansızlık daha az görülmektedir.

ANNE SÜTÜNÜN ÖZELLİKLERİ

Anne sütü özel bileşenlere sahip sindirimi kolay enfeksiyondan koruyucu özelliklere sahip zengin bir protein içeriğine sahiptir. Anne sütünde sindirimi kolay doymamış yağ asitlerinin oranı yüksektir. Beyin ve sinir sistemi için şart olan temel ve zorunlu yağ asitleri ise inek sütüne göre 8 kat olup, ilk 4 ay boyunca bebek tarafından sentezlenememektedir.

SÜT YAPIMINI ETKİLEYEN BESİNLER

Aşırı kalorili, şekerli yiyecek ve içeceklerin süt yapımına katkısı yoktur. Sıvı alımının aşırısı da sakıncalı olabilir. Sebze ve meyveler, yeşil salatalar bolca tüketilmelidir. Anne yeterli süt ve süt ürünleri ile protein ve demir içeren gıdaları dengeli bir şekilde almalıdır. Gebelikte olduğu gibi, kalsiyum ve demir desteği sürdürülmelidir.

ANNE SÜTÜNÜ ARTIRICI KÜR

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu çalışmaları sonucunda anne sütünü arttırıcı 3 kür belirlemiştir. anne sütünü artırmak için yapılması gerekenler

taze beyaz üzüm : Günde iki porsiyon taze beyaz üzüm tüketmek anne sütünü artırmada etkili olmaktadır.

dereotu : Günde iki kere sabah ve aksam olmak üzere yemeklerden önce dereotu anne sütünün artmasını sağlayacaktır.

Haşlanmış kuru incir suyu içmek anne sütünü artırıcı etki sağlamaktadır. Sekiz dokuz adet kuru inciri yarım litre klorsuz içme suyunda 10 dakika haşladıktan sonra ikiye bölünen suyu sabah akşam olmak üzere günde iki kere tüketerek anne sütünün artması sağlanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: