İbrahim Saraçoğlu Boğaz Ağrısı Kürü Google

saracoglu

İBRAHİM SARAÇOĞLU BOĞAZ AĞRISI KÜRÜ

BOĞAZ AĞRISI NEDİR ?

Tıpta Farenjit olarak adlandırılan ve bazı hastalıkların habercisi olarak kabul edilen boğaz ağrısının en büyük nedenlerinin başında boğaz enfeksiyonları yer almaktadır. Boğaz ağrılarının büyük çoğunluğuna virüsler neden olmaktadır ve genellikle 1 hafta içinde kendiliğinden geçmektedir. Bakteri enfeksiyonlarının ise sadece %10 luk kısmında tıbbi tedavi gerekmektedir.

BOĞAZ AĞRISININ NEDENLERİ ?

Çoğu boğaz ağrısına virüs ve Bakteri enfeksiyonları neden olurken bunların dışındada alerjiler, kapalı ortamlardaki hava kuruluğu, kirlilik, kas zorlanması, reflü ve tümörler gibi etmenlerde neden olabilmektedir.

BOĞAZ AĞRISINI ÖNLEME YOLLARI

Boğaz ağrısını önlemenin başlıca yollarından biri çoğu hastalığı önlemede olduğu gibi el yıkamaktır. Çatal bıçakları, bardakları, havluları başkaları ile paylaşmaktan kaçınmak,

hasta olan kişilere yakın temas kurmamak, hava kirliliğinin yüksek olduğu günlerde kapalı yerlerden kalmaya özen göstermek, sigara içmemek, sigara dumanına maruz kalmaktan kaçınmak boğaz ağrısını önlemeye yardımcı olur.

BİTKİSEL TEDAVi YÖNTEMLERİ

Prof. Dr . İbrahim Saraçoğlu Boğaz ağrısını önleme ve tedavi etmede Adaçayının büyük rol oynadığını tespit etmiş ve adaçayı kürünün iyi geldiğini boğaz ağrısının geçmesinde etkili olduğunu açıklamıştır.

Yaklaşık bir su bardağı suda bir poşet adaçayı veya bir tatlı kaşığı taze adaçayı 10 dakika demlenir. Demleme süresi tamamlandıktan sonra adaçayını daha fazla suyun içinde tutmayıp süzüp ayrılır. Hergün bir çay bardağı olmak üzere 1 ay boyunca içilir. Soğuyan adaçayı ile günde 2-3 defa gargara yapılır.

Adaçayı ülkemizde son zamanlarda çok fazla tüketilmektedir. Hamile bayanların hamileliklerinin ilk üç ayında adaçayı kullanımına dikkat etmeleri gerekmektedir. Düşük tehlikesi var ise İçerisinde düşük yapma riskini artıran dört madde bulunduran adaçayını kesinlikle tüketmemeleri gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: