İbrahim Saraçoğlu işitme Kaybı İçin Kür Google

saracoglu

İşitme Kaybı Nedenleri;

İşitme kaybı probleminin birçok nedeni vardır. Kulak çınlaması yani Tinitus denen ve işitme kaybına neden olan hastalık günümüz insanında eski oran ile artış göstermiştir. Kolesterol yüksekliği yaşayan hastalarda, yaşlanmaya bağlı olan kireçlenme, yüksek veya düşük tansiyon problemi yaşayanlarda, kulağı besleyen damarlarda dolaşım bozukluğu yaşayanlar ile Aspartam adı verilen ve bugün hemen hemen her yerde kullanılan suni tatlandırıcıları kullananlarda ortaya çıkmaktadır.

Aspartam beyin lezyonlarına kadar sebebiyet veren bir tatlandırıcı türü olup kullananlar var ise bir an önce bırakmalıdırlar. Mümkün olduğu kadar doğal gıda tüketimine özen gösterilmelidir. Bu problem İbrahim Saraçoğlu işitme kaybı için kür ile giderilebilir.

İşitme Kaybı İçin Bitkisel Çözümler;

Konunun ilacı beyaz lahanadır. Hocamız İbrahim Saraçoğlu işitme kaybı için kür lahana şöyle hazırlanır. İri Lahanaların en dış yapraklarından 6-7 adet alınıp kaynamakta olan yarım litre suya konulacak. Ağzı kapalı olarak on beş dakika kısık ateşte iyice kaynatılacak.

Bir müddet dinlendirilip soğumaya bırakılacak. İlk beş gün hiç ara vermeden aç karnına günde iki bardak içilecek. Bunu takip eden üç gün ara verilecek. Bu aranın ardından yine beş gün içilecek. Yine üç gün ara verilecek ve yine beş gün içilecek. On beş günlük süre böylece tamamlanacak.

Bu uygulama beslenme bozukluğu ve damar tıkanıklığı yaşayan hastalar için olup hastalık iyileşene kadar süreç bu şekilde devam ettirilecek. Bununla beraber vitamin takviyeleri alınacak. Uykusuzluk problemi yaşayanlar uykularına dikkat edecek. Yüksek sesli ortamlardan uzak durulacak. Yüksek kolesterol içeren yiyeceklerden kahveden uzak durulacak.

Eğer yaşlanmadan ötürü bir kireçlenmeye bağlı olarak çınlama ve işitme kaybı yaşanıyor ise İbrahim Saraçoğlu işitme kaybı için kür aynı uygulama ile bu kez çınar yaprağı ile yapılacak. Burada dikkat edilecek konu çınar yaprağının derin yırtıklı çınar yaprağı olması gerekmektedir.

Bu yaprak diğer çınar yaprakları gibi düz değil yüzeyi derin yırtıklı gibi duran çınar yaprağıdır. Birçok çeşit çınar ağacı olduğundan buna dikkat edecekler. Ördek ayağı gibi olan çınar yaprakları yani perdeli kapalı olanlar kullanılmayacak. Kür yukarıda anlatıldığı gibi uygulanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: