İbrahim Saraçoğlu Kansızlık Anemi Kürü Google

kansizlik

İbrahim Saraçoğlu Kansızlık Anemi Kürü

Kansızlık hastalığı demire bağlı anemi için bitkisel tedavi kürü hazırlamak için şifalı bitkiler ile yapılan bitkisel kürü ibrahim saraçoğlu kansızlığa iyi geldiğini açıkladı. Bu bitkiler ıspanak ve kereviz. tencereyi aygazın üstüne koyup içine 1 litre su döküp altını yakıyoruz.

Su kaynamaya başladığında küçük küçük kesilmiş 200 gram kerevizi ilave ediyoruz ve 10 dakika ocagın altını kısıp, kısık ateşte haşlamaya devam ediyoruz.

Haşlama işi bittikten sonra haşlanmış kerevizin içine 250 gram ıspanak ilave edip tencerenin ağzını kapatıp bitkilerin haşlanması için 5 dakika daha bekliyoruz.

Süre sonunda tencereyi ocaktan alıp soğumasını bekliyoruz. Soğuyan karışımı süzüyoruz, Çıkan suyu temiz bir kaba koyup buzdolabına koyuyoruz.

Yapılan kansızlık için kürü sabahları aç yada yemekten 60 dakika sonra su bardağı içilir. Akşamlarıda yemekten önce yada yemek yedikten 60 dakika sonra içilir.

15 gün olarak hergün sabah ve akşam içilmesi gereken bu kür, 15 gün bittikten sonra 10 gün ara verilmesi gerekiyor. aradan sonra tekrar 15 aynı şekilde devam edilir.

Bu arada bu kür altenatif tedavi olaraktır. şifalı bitkiler zararlı olmamakla beraber ilk yapılacak şey doktor kontrolü yaptırmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: