idrar yolu enfeksiyonu idrar kaçırma bitkisel tedavi kürü Google

idrar

idrar yolu enfeksiyonu idrar kaçırma ve tutamama bitkisel tedavi kürü

idrar kaçırma neden olur : idrar tutamama nedenleri menopoz dönemi ve sonrasında kadınların yaşam kalitesini ciddi şekilde düşüren en önemli problemlerden biri de idrar kaçırma sorunu. Kişinin kendi kontrolü dışında idrarının tutamaması problemine “İdrar kaçırma” deniyor. Kadınlar için, özellikle de menopoz sonrası dönemdekiler için çok büyük bir sağlık problemi olan idrar kaçırma, kadınlarda hem sosyal hem de hijyenik zorluklara neden oluyor.

idrar kaçırmanın kadınlarda daha çok görülmesinin kadının pelvik kas yapısının farklılığı ve üretrasının kısa olması gibi nedenlerden kaynaklandığını belirtiyor. Ayrıca kadınlardaki hormonal değişiklikler de bu durumu etkileyebiliyor. Özellikle menopozdan sonra ve çok doğum yapmış kadınlarda sık görülen bir sorun. Normal doğum yapmış kadınlarda daha çok görülüyor. Çünkü normal doğum sırasında geçici de olsa kas yapısı bozulabiliyor.

çiş tutamama bitkisel tedavi, enfeksiyon hastalıkları için bitkisel kür, enfeksiyona fayda veren bitkiler, Şifalı bitkiler destekleyici ve iyileşmeyi kolaylaştıran bir çözümdür. İdrar dışkılanırken, yakıcı ağrılar hissedilir. Ayrıca, idrar kesesi boş olduğu halde, yoğun biçimde idrara çıkma ihtiyacı duyulur. Bu durumda, civanperçemi, ısırgan otu, altın başak, ayrıkotu kökü, kuşburnu, mayıs papatyası, sinirliot, atkuyruğu bitkileri kullanılabilir.

İdrar yolu enfeksiyonları için bitkisel kür

– Çivanperçemi
– Isırganotu
– Mayıs Papatyası
– Kuşburnu

idrar kaçırmaya bitkisel çözüm kürü hazırlanışı : idrar kaçırma bitkisel tedavi için malzemeler çok ince kıyılarak ölçülür ve iyice karıştırılır. 1 tatlı kaşığı dolusu bitki, orta boy 1 su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, üstü kapalı olarak 10 dakika demlendikten sonra süzülür. 2 saatte 1 bardak sıcak çay, tamamen iyileşene kadar içilir. Yakıcı ağrı aşırı düzeyde olduğunda veya idrarda kan görüldüğünde, mısır püskülü gibi mukoza koruyucu bitkiler de karışıma eklenebilir.

İdrar tutamamak : Bazı kimseler; öksürme, aksırma, gülme, ağlama hallerinde veya heyecanlandıkları zaman idrarlarını tutamayıp, kaçırırlar. Bu durum, bilhassa çok doğum yapmış kadınlarda daha sık görülür. Sebebi; ön ve arka boşaltım organlarındaki kasların zayıflamış olmasıdır. Ayrıca, böbrek veya idrar yollarındaki taş veya tümör, Omuriliğin hastalanması da idrar tutamamaya sebep olabilir. cocuklarda idrar kaçırmaya bitkisel çözüm uygulamadan önce Küçük çocuklarda, bağırsak solucanları idrar kaçırmaya sebep olabilir. Tedaviye geçmeden önce, doktora başvurmak gerekir. Aşağıdaki bitkisel çözümlerde uygulanabilir.

İdrar Tutamama Bitkisel Tedavisi

İdrar kaçırma olarak da adlandırılan bu durum, bir dizi psikolojik veya fiziksel nedenden kaynaklanabilir. Eğer herhangi bir organik bozukluk veya hastalık söz konusu değilse, bu rahatsızlık şifalı bitkilerle kontrol altına alınabilir. İdrar kesesi kaslarında güçsüzlük veya genel bir kas ve sinir güçsüzlüğü söz konusu olduğunda da şifalı bitki tedavisinden yararlanılabilir. idrar kaçırma için şifalı bitkiler nasıl kullanılmalı, idrar kaçırmaya faydalı ve iyi gelen bitkiler, idrar yolları enfeksiyonu bitkisel çözüm önerileri

Kişniş, su : 1 çay bardağı kaynak suya; 1 kahve kaşığı kişniş konur. 10 dakika bekletildikten sonra süzülüp, içilir. Aynı işleme, 3 gün devam edilir.
Kızılağaç kabuğu, su : Küçük bir parça (10 gram) kızılağaç kabuğu; 4 bardak suda 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 3 kere, ikişer çorba kaşığı içilir.
Meşe palamutu, günlük (Styrax), kuru üzüm : 10 gram meşe palamutu, 5 gram günlük ve 15 gram kuru üzüm karıştırılır. Havanda dövüldükten sonra, macun haline gelinceye kadar yoğurulur. Sabahları aç karına, birer tatlı kaşığı yenir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: