İltihaplı Sivilce Bitkisel Tedavisi Google

saracoglu

İltihaplı sivilcenin nedenleri;

İltihaplı sivilceler kötü görüntüsüyle kişiyi huzursuz ettiği gibi sızlaması sebebiyle de kişilerin bir an önce kurtulmak istediği küçük deri kabarcıklarıdır. Stres, kötü beslenme, yüksek tansiyon ve şeker hastalığı iltihaplı sivilcelerin sebepleri arasındadır. İbrahim Saraçoğlu iltihaplı sivilce bitkisel tedavisi için lavanta, sirke-maden suyu, soğan ve maydanoz-limon kürlerini önermektedir.

Son olarak hazırlanan kürlerde bütün bitkilerin doğal olması gerekmektedir. Gastrit ve düşük tansiyon hastalıkları olanlara ve hamile kadınlara bu kür tavsiye edilmemektedir.

İltihaplı Sivilce İçin Bitkisel Çözümler;

Lavanta, çayı yapılarak kullanılırken yapraklarından elde edilen yağ da şifalıdır. Lavanta çayı sinirleri yatıştırmak, uyku bozuklukları tedavisi ve romatizma ağrılarını hafifletmek için kullanılmaktadır. Lavanta yağı ise kas ağrılarını hafifletmekte, akne tedavisinde ve saç köklerini güçlendirmekte faydalıdır. Lavanta çayı, İbrahim Saraçoğlu iltihaplı sivilce bitkisel tedavisi için akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 bardak içilmektedir.

Bu şekilde 15 gün kullandıktan sonra 1 hafta ara verip 15 gün daha kullanılmalıdır. Daha sonra ilerleyen zamanlarda ara ara kullanılmaya devam edilmelidir. Ayrıca bardağın dibinde kalan çayı pamukla sivilce üstüne bastırarak (sürtmeden) dışarıdan da tedavi desteklenebilir. İltihaplı sivilce nasıl geçer bitkisel tedavisinde ikinci bir kür ise elma sirkesi ve maden suyunun birer fincan karışımından oluşan karışımdır.

Bu kür ile sivilceli bölge günde iki defa silinmelidir. Silinen bölge yıkanmamalıdır. Maden suyunun doğal olması gerekmektedir. Soğan kürü karaciğer yağlanmasını önlemektedir. Özellikle ergenlik döneminde genç kızların kullanması önerilmektedir. İltihabı azaltarak regl dönemini düzenler ve sivilcelerin çıkmasını önler. 1,5 bardak kaynayan suya kabuğu soyulmuş ve dörde bölünmüş soğan atılır 10 dakika kaynatılır.

Sıcağa yakın ılık olarak içilmesi gerekmektedir. Ayrıca beyaz soğan paralel olarak ikiye bölünüp direk sivilcenin üstüne uygulanabilmektedir. Maydanoz, depresyona iyi gelmesi, karaciğer yağlanmasını önlemesi, cilde güzellik vermesi, vücuda zindelik kazandırması gibi faydaları vardır.

İltihaplı sivilcelerin tedavisinde maydanoz limon kürü önerilmektedir. 15-16 maydanoz (sararmamış) saplarıyla beraber blendıra atılıp 2 yemek kaşığı limon üzerine sıkılır, 1 bardak klorsuz su eklenerek blendır 2 dakika çalıştırılır. Sabah kahvaltısından 15 dakika önce 1 bardak posasıyla beraber içilmelidir.

İltihaplı Sivilceye İyi Gelen Bitkiler;

İbrahim Saraçoğlu iltihaplı sivilceye ne iyi gelir bitkisel tedavisi için bu kürleri önermektedir. Ayrıca bazı yiyeceklerden uzak durulması gerektiği belirtmektedir. Sarımsak, domates, portakal ve greyfurt suyu (limon ve mandalina tüketilebilir), turşu, acı baharat ve taze üzüm uzak durması gereken yiyeceklerdendir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: