İsilik Bitkisel Tedavi Google

isilik

İsilik Tedavisi Hangi Bitkiler iyi Gelir

İsilik, terin cilt altında kalmasıyla ya da ter kanallarının tıkanmasıyla vücutta oluşan kırmızı lekeli kabarcıklardır. Genelde çok terlediğimiz yaz mevsimlerinde meydana gelmekle birlikte, her dönem görülebilecek bir durumdur. İsilik alerji gibi vücutta kabartıların oluşması benzer.

İsilik çok tehlikeli bir duruma yol açmaz fakat oluşan kabarcıkların kaşınması sonucu enfeksiyon kapabilir. Bu durumda tedavi amaçlı doktor desteği alınmalıdır, aksi takdirde ciddi deri hastalıklarına ortam hazırlamış oluruz.

Yüksek ateş isilik yapabilir, ateşlenme sonucunda yayılan virüsler isiliğe sebep olur. İsiliğe meydan vermeme adına, çocuklarımıza yaz aylarında dar giysiler giydirmemek, özellikle teri emecek şekilde giysiler giydirmek faydalı olacaktır.

Giysilerimizin iç kısımlarında bulunan parçalar ve lastikli giysiler de isiliğe neden olabilir. Bu nedenle lastikli ve terlemeye yol açacak giysilerden kaçınmak gereklidir. İsilik oluşan bölgeler birkaç gün içinde kendiliğinden iyileşecek ve düzelecektir.

Fakat isilik oluşan bölgede yara ya da enfeksiyon var ise acilen tıbbi destek alınmalıdır. Bu hastalığın en kolay ve doğal tedavi yöntemi deniz suyuyla yapılanıdır. Tabi ki deniz suyunun temiz olmasına dikkat edilmelidir.

Temiz deniz suyunu isilik oluşmuş bölgeye sürmemiz yeterli olacaktır. İsiliğin iyileştirilmesinde bitkisel tedavi yöntemleri mevcuttur. Genelde isilik kaşıntısına doğal kür yöntemleri uygulanır.

Doğal kürlerin bazıları şu şekillerde hazırlanır: Su ve limon karıştırılarak hazırlanmış su, banyo sonrası vücudun kabarmış bölgesine sürülür ya da su ve çörek otu karıştırılarak yine isilik oluşmuş bölgeye banyo sonrası sürülür.

Doğal yöntemlerden biri de isilik bölgelerine salatalık dilimleri sürmek ve derinin soğumasına neden olarak isiliğin kaybolmasını sağlamaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: