kabızlığa iyi gelen şifalı bitkiler Google

kabizlik

kabızlığa iyi gelen şifalı bitkiler

kabızlığa iyi gelen bitkiler ile ilgili bilgiler hakkında yazılar : kabızlığa çare için bitkisel kür Kabızlık kavramı kişiden kişiye değişmektedir. Kimi insan oldukça katı bir dışkı çıkardığında, kimi insansa bir gün dışkılamadığında kabız olduğundan yakınır.

Kabızlık için genel bir tanımlama yapmak gerekirse şöyle diyebiliriz. Kişinin 3-4 günde bir zorlanarak, az sayıda, genellikle küçük yuvarlak kitleler biçiminde dışkılaması durumu kabızlıktır. kabızlık her insanın başına gelen bir sorundur. kabızlık nasıl geçer diyorsanız doğal bitkilerden hazırlanan kabızlık giderici bitkiler ile kabızlık kürü. kabızlık nasıl geçer? kabızlağa ne iyi gelir? kabızlığı önleyen bitkiler hakkında bitkisel tedavi yöntemleri.

kabızlağa ne iyi gelir

– 10 adet incir
– 15 kayısı
– 1 avuç ceviz içi (öğütülmüş)
– 10 gram sinameki tozu (öğütülmüş)
– 10 gram biberiye tozu (öğütülmüş)
– 10 gram papatya tozu (öğütülmüş)
– 10 gram funda (öğütülmüş)
– 10 gram rezene (öğütülmüş)

kabızlık kürü

kabızlık için ne yapılmalı kabızlığa karşı ne yapılmalı kabızlığın giderilmesi için Kayısı ve incir bir tencerede 5 dakika haşlanır; süzülür ve blenderden geçirilir.

Ceviz içi, sinameki tozu, biberiye tozu, papatya tozu, funda tozu ve rezene tozu, bir kasede karıştırılır. Lapa haline getirilen kayısı ve incir karışımı hazırladığımız una bulanarak, kapsül haline getirilir. Sabah, öğle ve akşam yemeklerden önce birer tane yutulur. Hazımsızlığı giderir, bağırsak tembelliğini önler. Bazen kilo sorunları hazımsızlıktan da kaynaklanabiliyor. Dolayısıyla hazımsızlık sorunu düzene girdiğinde, kilo sorununu çözmek kolaylaşır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: