kas erimesi hastalığı belirtileri Google

kas-erimesi

kas erimesinin nedenleri neden olur

kas erimesi nedir kas erimesi kendisini kas hacminde küçülme olarak gösterir. Buna kuvvet kaybı da eşlik edebilir. En önemli şey özelikle bacak kaslarında bir kuvvetsizlik varsa hasta bunu merdiven çıkarken yolda yürürken bir zorluk olarak ifade edebilir.

Veya kollarında bir kuvvetsizlik varsa kollarının üst kısmında bir kuvvetsizlik varsa saçını tarama kitap ve gazete okuma sırasındada bir kuvvetsizlik hissedebilir.

Bunun dışında bazı becerileri yapmada zorluklar olabilir yani kuvvetsizlik ve kas erimesi ön plandadır. Kas erimesi kas hacmindeki küçülme ve kuvvetsizliğin yanında bir diğer belirtide kaslarda ağrı olabilir.

Bu ağrı bazen hareketin yapılma sırasında olabilir veya hastanın ve hekimin kaslar üzerine basması ve dokunması ile ağrı olabilir.

Farklı kas hastalıkları farklı yakınmalara da neden olabilirler. Tabi burada bazı metabolik hastalıklarıda göz önüne almak lazım çünkü bunların sisnemik belirtileri de olabilir. Bu sisnemik belirtiler de mesela beraberinde bir diyabet varsa diyabete ait belirtiler olabilir yada başka bir üremi varsa üremiye ait belirtiler olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: