Kaşıntıya ne iyi gelir bitkisel kaşıntı nasıl geçer Google

kasinti

KAŞINTI NEDEN VE NASIL OLUR

Vücut kaşıntıya şifalı bitkiler ile bitkisel çözüm kürleri olarak verilen bilgiler arasında kaşıntı nasıl olur? kaşıntı nasıl geçer? kaşıntıya ne iyi gelir? kaşınmamak için hangi doğal bitkiler kullanılmalı, kaşıntıya iyi gelen bitkiler nelerdir sorularına yanıt bulacağız.

Aşırı ve şiddetli kaşıntı deri hastalıkları, şeker hastalığı, karaciğer, böbrek rahatsızlıkları, alerjik veya safra kesesi rahatsızlıkları gibi birçok hastalığın sebebi olabilen kaşıntı için birçok tedavi şekli uygulanmaktadır.

Geçmeyen vücutta kaşıntı, bacak kaşıntısı, yüzde kaşıntı nedenleri ni söyleyecek olursak bunun birçok sebebi olabilir. Cilt kuruluğundan dolayı oluşabilen hava şartlarından kaşıntı olabilir. Değişen hormonlar kaşıntı yapar. Aşırı sigara, alkol tüketimi, aşırı alınan kafein, yediğimiz gıdalar bize zarar vererek kaşıntı yaparak dışa vurum sağlarlar.

Kimyasal maddelerin kullanımı sonucunda mesela parfüm sıkıldıktan sonra kaşıntı oluşabilir. Sabun, çamaşır deterjanları da sebep olabilir. Bazı yünlü kıyafetlerde sebebiyet verebiliyor kaşıntıya. Ayrıca psikolojik sebeplerden de kaşıntı oluşabilir.

Kaşıntının bitkisel tedavisi vardır. Kaşıntıya bitkisel tedavi uygulamak istiyorsak, vazelin ve ıtır çiçeği karışımı krem merhem şeklinde kaşıntı olan bölgeye sürüldüğünde iyi hissettirecektir.

Taze ceviz yaprağı küçük küçük doğranıp, kaynatılması halinde süzülüp, kaşınan bölgeye günde iki kez sabah akşam şeklinde sürüldüğünde kesinlikle faydasını hemen fark edeceksiniz. Aynı zamanda çam yaprağı da ceviz yaprağındaki uygulama şeklinde hazırlandığında yine etkilidir.

Kaşıntı giderici özelliği bulunan bir diğer bitki ise defne yaprağıdır. Havanda dövülerek, toz haline getirilip üzerine defne tohumu da katılarak karıştırılıp yine kaşınan bölgeye uygulanır. Bitkisel tedavilerle çözüme ulaşabileceğiniz bu rahatsızlık, ciddi bakım uygulamalarıyla da tedavi sürecini hızlandırmış olacaksınız.

Giysilerinize, beslenmenize, kullandığınız kimyasal ürünlere de dikkat ederek kaşıntı sorunun önüne geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: