Kaynana Dilinin Faydaları Google

kaynanadili

Kaynana Dili Çiçeği Faydaları

Kaynanadili bitkisi; kaktüsgiller familyasından gelmektedir. Görüntüsü dile benzeyen yeşil kalın dikenli yaprakları olan, meyvesinin üzeri dikenli incir şeklinde özellikleri olan ve pembe çiçek açan bir bitkidir.

Kaynana Dili Meyveleri olgunlaştığında ancak yenebilir ve tam olgunlaşma hali limon büyüklüğüne gelip renginin turunculaşması ile belli olur. Çok yağmur ve suyu sevmez sıcak ve kuraklıktan hoşlanan kışa dayanıklı bir bitkidir. Kaynana dili faydaları na bir göz atalım

Kaynana Dilinin Faydaları;

Kaynanadili bitkisinin yeşil yaprakları dikenlerden arındırıldıktan sonra ezilerek merhem kıvamına getirilir ve romatizmalı hastalıklarda kullanılabilir.

Meyvelerinde bulunan yoğun vitamin ve mineraller sayesinde vücudun sindirim sistemine fazlasıyla katkıda bulunur, ishal ve dizanteriyi önleyici özelliktedir.

Vücudun direncini arttırırı ve zindelik verir, hatta doğal viagra olarak da kullanılmaktadır. Antioksidan etkisi sayesinde herkes tarafından kullanılması tavsiye edilen bir şifalı bitkidir.

Şeker hastalarına iyi gelen bu bitkinin meyvesi, kolesterol oranını düşürüp, tok tutar ve yemeklerden alınan yağın vücut tarafından emilimini azaltmaktadır.

Bol C vitamini içerdiğinden soğuk algınlıklarına vitamin desteği olarak kullanılabilmektedir. Kaynana Dili Yaprağı kaynatılarak elde edilmiş krem cildi nemlendirip ve taze tutmaktadır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: