Keçi Sütünün ve Keçi Sütü Sabunu Faydaları Google

keci-sutu

Keçi Sütü ve Keçi Sütü Sabunu Faydaları

Keçi sütünün faydalarını çok duymaya başladık keçi sütünün sağlıktaki faydaları saymakla bitmiyor. keçi sütünün özellikleri, Özellikle çocuklar için çok faydalı olduğunu söyleyen uzmanlar bebekler için anne sütüne en yakın gıda olarak keçi sütü tavsiye ediyor. Doktorlar keçi sütünün bu kadar faydalı olmasını keçinin doğal beslenmesine bağlıyor. Keçi doğada otluyor, yeni filizlenen dallarla besleniyor, doğada beslendiği için suni yem yemiyor.

Doktorların raporlarına göre ( astım, alerji ve öksürük ) gibi pek çok hastalıkların tedavisinde ilaçların etkili olmadığı halde, keçi sütünün olumlu sonuç verdiği kaydedildi.

Keçi Sütü Neye iyi Gelir; keçi sütü düzenli olarak tüketildiğinde egzama, astım, sindirim rahatsızlıkları, varisle ilgili bazı rahatsızlıklar ve bazı alerjik durumların tedavisinde yararlı olduğunu belirtiyorlar. Üstelik kanser hastaları da bu sütü tercih etmeliler. keçi sütünün çocuklara faydaları bebeklere anne sütünün alternatifi olarak verilebileceği bildirildi.

– Bebeklerde görülen ani ölümleri engellemek için keçi sütü öneriliyor,
– Kanser tedavisinde kullanabilecek keçi sütü bulunuyor,
– Astım, alerji ve öksürük gibi hastalıklarda keçi sütünün çok faydası bulunuyor,
– Egzama gibi hastalıkların tedavisinde keçi sütü kullanılıyor.

Keçi Sütünün Faydaları Nelerdir; Keçi sütünün kalorisi Ellerde, yüzde veya cinsel organlarda oluşan egzamalar genellikle alerjik tepkilerden kaynaklanır, keçi sütünün zararları, örneğin bebeklerde sıklıkla görüldüğü gibi, inek sütü bu alerjik tepkilere yol açabilir. keçi sütünün yan etkileri, Egzama sıkıntısı çeken herkes, süt ve süt ürünlerinden uzak durmalı, keçi sütünün inek sütünden farkı inek sütü yerine keçi sütü ve soya sütü tercih etmelidir

Keçi Sütü Sabununun Faydaları

Keçi sütü; cilde yararlı doğal protein ve yağları içerir. Keçi Sütü Sabunu, çeşitli cilt hastalıklarını gidermek ve gençleştirici cilt bakımı isteyen insanlar tarafından tercih edilmektedir.
– Keçi Sütü Sabununun pH seviyesi insan cildine benzer, bu nedenle Keçi Sütü Sabunu bakteri ve kimyasal maddelere karşı cildi korur.
– Keçi Sütü Sabununun nemlendirici etkisi sıradan kalıp sabunlardan çok daha üstündür. Çünkü keçi sütü doğal nemlendiricidir.
– El yapımı Keçi Sütü Sabunu hassas ciltler için yararlıdır, çünkü alkol, petrol gibi koruyucu katkı maddeleri içermez. Bu, ciltte tahriş ve alerjik reaksiyon riskini azaltır.
– Akneye eğilimli ciltler için Keçi Sütü Sabunu yararlıdır, çünkü içerdiği süt proteinleri akneye neden olan bakterileri öldürür.
– Keçi sütü alfa hidroksi asit içerir, bu asitler deri döküntüsü vee cildi ölü derilerden arındırır.
– Egzama kızarıklık ile kendini gösteren kaşıntılı bir deri hastalığıdır. Keçi sütünün doğal nemlendirici etkisi cildi rahatlatarak kaşınmayı azaltır.

El yapımı olan keçi sütü sabunu, içerisinde alkol, petrol gibi cilde zararlı maddeler barındırmadığı için özellikle hassas ciltler için çok yararlıdır. Doğal sabunlardan olduğundan dolayı ciltte tahriş ve alerjik reaksiyon oluşma riskini azaltır. Akneye eğilimli ciltler için keçi sütü sabunu kullanmak gerekir. Çünkü içeriğindeki etken maddeler ve süt proteinleri akneye neden olan bakterileri öldürerek yok eder.

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır

Keçi sütü sabunu ılık ve yumuşak sularda daha iyi köpürdüğü için kolay kullanılmaktadır. Vücuda direk temas ettirmek yerine elde veya lifle köpürterek köpüğünü cilde sürmek daha hızlı sonuç almayı sağlamaktadır. Sabunu kullandıktan sonra erimesini önlemek için ahşap sabunluk kullanmalı ve güneşten uzak tutulmalıdır.

One Comment

  1. Aydi diyor ki:

    Keci sütü sabununu yaklasik 2 aydir kullaniyorum yüzümde deri dokuntusune sebep oldu bide cok kaşınıyor. Kullanan varsa cvp versin normal mi bu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: