kekemelik sorunu nasıl çözülür Google

kekemelik

KEKEMELİK NEDEN OLUR NASIL DÜZELİR

kekemelik sorunu bir iletişim problemi olan kekemelik, konuşmanın normal ritmini ve akıcılığını bozan bir çeşit hastalıktır. Konuşma sırasında, vurgulama, doğru yerde duraklama günlük yaşantınızdaki konumunuz için önemlidir. Ancak kekemelikte, duraklama, tekrarlar ve doğal konuşma akışında olmayan tepkiler görülür. Bu durumu da kekemelik diye adlandırıyoruz.

kekemelik şifalı bitkiler ile bitkisel çözüm kürü, kekemelik nasıl olur? kekemelik nasıl geçer? kekemeliğe ne iyi gelir? kekelememek için hangi doğal bitkiler kullanılmalı, kekemeliğe iyi gelen bitkiler nelerdir, kekemelik nasıl düzelir sorularına yanıt bulacağız.

Böyle durumlarda kişi karşı tarafa bir şey anlatırken endişe duyma hissi yaşar sürekli. Fiziksel olarak da elinde yüzünde mimiklerinde sürekli bir çaba olduğunu gözlemlersiniz. Kekemeliğin boyutları vardır.

Boyutlarına göre de tedavi yöntemleri. Seslerin hecelerin tekrarlandığı kekemelik, sözcükleri bitirmeden bırakma yarıda kesme, kararsız anlamsız duraklamalar ile alışılmadık vurgulamalar şeklinde gruplara ayrılır. Kekemeliğe yol açan durumlar ise, yapısal bozukların sebep olabileceği gibi çevresel etkenlerin de faktör olabileceği olasılığı vardır. Açıkçası tam olarak tanımlanamamıştır. En azından tek bir nedene bağlı değildir sebepleri.

Ortaya çıktığı dönemler ise genellikle kişide, 2 ile 6 yaş arasından görülür. En çok erkek çocuklarda görüldüğü saptanılan hastalık, bitkisel tedavilerde en çok yardımcı olan bitkiler ise, papatya ve nane bitkileri olduğu bilinmektedir.

Bal ile birlikte papatya ve nanenin karışımı macun şekline getirilip, her sabah bir tatlı kaşığı ölçüsünde dilin alt tarafından alınıp tüketilir. Isırgan otu ve binbirdirek otu da kekemelik sorunu yaşayan hastaların bitkisel tedavisi süresinde önerilen faydalı takviyeler arasında yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: