kellik sorununa neden olan faktörler Google

kellik sorunu

Kellik Sorununa Neden Olan Faktörler

Günümüzde en çok erkeklerde rastladığımız ve çok büyük bir sorunmuş gibi yansıtılan kellik sorununa neden olan faktörlerin başında stres gelmektedir. Stres ile birlikte genetik sorunlarla da ortaya çıkmaktadır. Psikolojik ve sosyal etkiler bırakan kellik, kişinin toplum içinde komik bulunması, dikkat çelmesi ve insanlar tarafından alay edileceği düşünülmektedir.

Dolayısıyla fiziksel ve ruhsal yönden kişi sıkıntı yaşayabilmektedir. Stres saç dökülmesine en çok sebebiyet veren etkendir.

Saç dökülmelerinde bayanların kendilerince aldığı önlemler aslında doğru değildir. Çok fazla kimyasal ürün ile dökülmeyi önlemeye çalışsalar da, aslında daha fazla zarar verdiklerini göremeyebilirler. Bitkisel yağlarla aslında çok daha fazla bakım ve saç dökülmesine engel olunabiliyor.

Ancak bitkisel yağın kesinlikle orijinal olunmasına dikkat edilmelidir. Diğer başka bir etken ise ırsi denilen genetik faktördür. Erkeklerde daha sık görülür.

Erkeklerde küçük yaşlarda da meydana gelebilir. Yani yaş ilerlemesi ile oluşabilecek bir durum değildir. Küçük yaşlarda, ergenlik döneminde ve gençlerde de çok sık görülebilir.

Kellikten kurtulmak için veya daha da ilerlemesini engellemek için, bitkisel çözümlerden yararlanabilirsiniz. En çok susam yağı, badem yağı, çam terebentin yağı gibi bitkiler karıştırılarak formüller eşliğinde uygulandığı taktirde olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yine faydasını göreceğiniz bitkilere ekleme yapmak gerekirse, papatya, ısırgan tohumu, sarımsak ve Hindistan cevizi bitkilerini öneriyoruz. Unutmayın ki günümüz koşullarının oluşturabileceği tüm olumsuzluklar, stres etkisi saçlarınızın daha hızlı dökülmesine sebep olabilir ve tedavi sürecinizi de geciktirebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: