Kemik veremi olma nedenleri nelerdir Google

kemik-veremi

Kemik Veremi Olma Nedenleri Nelerdir?

Çok tehlikeli bir hastalıktır kemik veremi… Koch adı verilen bir mikrobun kemiklere yerleşmesi ve burada çoğalması ile başlayan bir hastalıktır. Peki, nedir bu kemik veremi? Kemik veremi olma nedenleri nelerdir? Bitkisel tedaviye destek yöntemleri var mıdır? kemik veremine iyi gelen bitkiler, kemik veremi nasıl geçer? kemik veremine ne iyi gelir? Gelin hep beraber bu konulara ışık tutmaya çalışalım.

Kemik veremi vücutta ilk olarak eklemleri hedef alır. Bu hastalığın belirli bir yaş ortalaması yoktur. Her yaşta ve çağda bu hastalığa yakalanılabilir.

Kemik veremine aslında sinsi bir hastalıkta diyebiliriz. Bunun nedeni ise belirtilerinin hemen fark edilmemesidir. Ancak belirtileri daha sonralarda ortaya çıkar.

Bu belirtiler ise kemiklerde ağrı, yüksek ateş, halsizlik ve iştahsızlık olarak kendini gösterir.

Kemik veremine yakalanan hastalar zamanla hareket etmekte zorlanırlar. Ancak günümüzde tıp teknolojisinin geldiği noktaya bakarsak, eskiden çok ama çok zor olan bu hastalığın tedavisi şimdilerde oldukça kolaylaşmıştır.

Doktor gözetimi ve tedavisi dışında, kemik vereminde tedaviye destek bitkisel yollar var mıdır? Vardır, şimdi de bunlara bir göz atalım. karabaş otu, günlük kökü ve sinameki otu, bu hastalıkta önemli destek sağlamaktadır.

Taze civanperçemi ile hazırlanabilen çaylar da tedaviye destek olarak kullanılabilmektedir. Süt ve peynirin kemik vereminde ki önemli yerini de atlamamak gerekmektedir.

Sarımsak ile hardal tohumu ile hazırlanabilen karışım da kemik veremi tedavisine destek olarak kullanıla bilinmektedir. Ayrıca bu tedavi sürecinde kişnişi tüketmekte çok önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: