kırışıklıkları ve lekeleri gideren maske tarifi Google

maske

kırışıklıkları ve lekeleri gideren maske tarifi

Suna Dumankaya Derya Baykal’ın sunduğu Deryalı Günler programına katıldı. Programda Suna Dumankaya bizlere yararlı bilgiler sundu. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bitkisel tarifler veren Suna Dumankaya, yüzü toparlayıp gerginleştiren, cildi tazeleyen, kırışıklıkları ve lekeleri gideren maske tarifi verdi.

1 çorba kaşığı ezilmiş yaban mersini, 2 çorba kaşığı beyaz kil, 1 çorba kaşığı soya yağı ve 1 çorba kaşığı balı karıştırın. Cildinizi ılık suyla temizledikten sonra karışımı cildinize maske şeklinde uygulayın. 25 dakika beklettikten sonra öncelikle sıcak suyla ıslattığınız havluyla cildinizi temizleyin ve sonrasında ılık suyla yıkayın. Daha sonrasında soğuk suyla yıkayın.

Suna Dumankaya Deryalı Günler programında göğüs büyütmeyle ilgili önerilerini de sundu.

Göğüslere elma suyuyla masaj yapabilirsiniz. Ayrıca 1 tutam şerbetçi otu, 1 tutam melek otu ve 1 tatlı kaşığı çemen tohumunu çay şeklinde demleyip yemeklerden sonra 1 fincan için. Bunun dışında her gün 2 adet hurma yemeninde göğüs büyütmeye faydası vardır.

Deryalı Günler programında göğüs büyütmeyle ilgili bir öneri daha sunan Suna Dumankaya ayva çekirdeği jeli, serum fizyolojik, aloe vera jeli ve ginseng tozunu karıştırmanızı ve krem kıvamına gelince maske şeklinde göğüsünüze sürmenizi öneriyor. Bir süre beklettikten sonrasında durulayın.

Programda selülit çayı tarifi de veren Suna Dumankaya, bu çayın kolesterol ve trigliserite de iyi geldiğini belirtti.

5 yemek kaşığı çam ağacı iğnelerini makasla 2-3 parçaya ayırın. 5 yemek kaşığı soğan kabuğunu, 5 yemek kaşığı kuşburnu, çam ağacı iğnelerini ve 1 litre suyu bir tencereye koyun ve kaynatın. 10 dakika kaynattıktan sonra tencereyi sarıp sabaha kadar demlendirin. Sabah bu karışımı süzüp günde 3 öğün olmak üzere 1 çay bardağı için. 4 ay boyunca bu karışıma devam edin. Ancak hazırladığınız çayı en fazla 2 gün tüketin. Daha sonrasında yenileyin mutlaka.

Suna Dumankaya Derya Baykal’ın sunduğu Deryalı Günler programında faydalı bilgiler vererek bizlere evde kolayca hazırlayabileceğimiz çözümler sundu. Suna Dumankaya’nın bir çok konuda bitkisel çözüm önerileri bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: