Kolesterol Nasıl Düşürülür Google

kolesterol

Bitkisel Yollarla Kolesterol Nasıl Düşürülür

Kolesterol kanda çok fazla miktarda varsa, kan damarlarında birikir ve sertleşme ve tıkanmaya neden olur. Yüksek kan kolesterolünün kötü huylu olduğu yani düşük lipoprotein tarafından taşınabilen kolesteroldür. Bu kolesterol LDL ile gösterilir. Yüksek kan lipoprotein ile taşınan kolesterol iyi huylu olarak adlandırılır ve HDL ile gösterilir.

Kolesterolü olup da reçete ile yazılan ağır ilaçları kullanmak istemeyenlerin sıklıkla baktıkları ve araştırdıkları kolesterolü düşüren bitkiler hakkında bahsedelim.

Kolesterolünü düşürmek isteyen kişilerin diyet yapması gerekmektedir. Ayrıca da spor yapmaları da faydalı olacaktır. Kolesterolünüzü hızlıca düşürmek istiyorsanız tüketmeniz gereken kolesterol düşürücü bitkiler listesinde İlk olarak söyleyebileceğimiz gıda maddesi yulaftır.

Yulaf zararlı olan LDL kolesterolünü düşürdüğü konusunda araştırmalar yapılmıştır ve faydalı olduğu gözlenmiştir. HDL de bir değişiklik yapmaz.

Her gün bir dolu avuç; ceviz, badem, fındık, fıstık, leblebi gibi diğer çerez ürünlerinden birini seçip tüketmeniz kolesterolünüzü düşürebilecektir.

Hafta da iki gün balık tüketilmesi önerilmektedir ve bir gün tüketilen balığın yağlı balık olmasına dikkat edilmelidir. Baklagiller, meyve ve sebzeler diyetsel lifliler kolesterolü düşürmekte iyi gelir sizlere yardımcı olur.

Kolesterol düşüren bitkiler; keten tohumu, alıç suyu, üzüm çekirdeği, yeşil çay, sarımsak, esmer buğday ve arpa, kefir, bitter çikolata tüketerek kolesterolünüzün dengelenmesini sağlayabilirsiniz.

Sadece diyet yaparak ve bu besinleri tüketerek kolesterolünüzü düşürmeniz mümkün olacaktır ama eğer spor yaparsanız yani spor derken yürüyüş yapmanız kolesterolünüzün daha düzenli bir şekilde seyretmesini sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: