korse kullanmanın faydaları ve zararları Google

korse

zayıflamak için korse takmanın faydaları ve zararları

korsenin faydaları zararları, bel kuşagı zararları ile ilgili bilgiler hakkında yazılar Genellikle Hafif kilolu bayanların kullandığı tabiri caizse balık etli bayanların giyerek zayıf gösterdiğine inandığı korse zayıflatırmı Son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalar, Korse kullanmanın, kalça ve leğen kemiği bölgesindeki fazla yağları yakmada etkili bir yöntem olduğunu göstermektedir.

Korse giyen kadınların aklındaki büyük soru,korse giymek kilo verdirir mi ? Pasif zayıflama adına giymiş olduğunuz korse, vücut yağ birikimini azaltacak bir şekilde enerji harcamasını sağlamaz.

Aşın terleme ile vücuttan atılan sudur. Ancak bir davete yada düğüne giderken göbeğinizden, baseninizden yada kalçanızdan dolayı aynada kendinizi iyi hissetmiyorsanız korseler kaçınılmaz kurtarıcınız haline geliyor. Aynı zamanda hastalık sebebiyle göbek fıtığı, bel ağrılarında, sezeryan doğumdan sonra da sıkça kullanılabilmektedir. Terlemenin sürekliliği ve vücut hijyenine dikkat edilmemesi mantara yol açabilir. Obezite ciddi bir sağlık sorunu haline gelmektedir.Kendi kendinize çözüm aramak yerine hekim ve diyetisyene danışmalısınız. Gece kıyafeti olarakta oldukça şık görüntüye sahip olacağınız hemde kilolarınızı gizlemenize yarayan modelleri vardır.

Korse Takmak Zayıflatırmı ve beli inceltir mi : Şayet doğru teknikleri ve yöntemleri kullanırsanız Korse takmak elvette kalıcı zayıflama ve kilo kaybı sağlar. Zayıflatıcı korse modelleri arasında parafinli korse,erkek korse,medikal korse,çelik korse, slim’n lift supreme korse, hamilelik sonrası korse gibi iç giyim çeşitleri vardır. Özellikle bel bölgesindeki göbek ve karın yağlarını yok ederek bölgesel zayıflama sağlar.

Korse takmak bazıları için bir takım işkenceymiş gibi gelebilir. Ancak son zamanlarda yapılan araştırmalarda korse giymenin zayıflama ve kilo vermeye ilişkin bir tkaım olumlu yönlerinin olduğu tespit edilmiştir. Eskiden kadınlar fazla kilolarını saklamak için korse takarlarken son zamanlarda korse takmanın amacı değişmiş ve vücuttaki fazlalıkları saklayan sıkılaştırıcı bir kalıp giysi yerine aynı zamanda değişik etki mekanizmaları ile zayıflama ve incelme etkisi gösteren bir giysi haline gelmiştir. sıkı korse giymek zararlımı Tabi burada tek dikkat etmeniz gereken şey aldığınız korsenin kaliteli ve esnek bir pamuklu kumaştan imal edilmiş olmasıdır.

zayıflamak için korse nasıl kullanılır : Günde 8 saat kadar giyilen korseyi vücudunuzun kalıbından hafif daha sıkı hale getiriyoruz. Özellikle bel kısmı sıkı, göğüs ve kalça bölgeleri nispeten gevşek olmalı ki korsa giymeye katlanabilelim. Gün boyunca standart bir korse ile gezineceğiz. Akşamları ise sporcuların özel olarak kullandığı korseler ile uyku korsesi adı verilen özel yapım korseleri kullanmamız gerekecektir.

Şayen gündüz giydiğiniz korse artık dayanılmaz bir rahatsızlık vermeye başladıysa bu durumda uyku korsesi ni de giymemizde herhangi bir sakınca yoktur. Sporcu korsesi ile zayıflama egzersizleri yapabilir ve fazla kilolarınızı spor yaparak yakabilirsiniz. Ancak sporcu korsesi giyiyorsanız bu durumda yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmelisiniz. Özellikle kardiyo ve kas egzersizleri yanında lifli besinlerle beslenmeniz gerekmektedir. Korsa kullanırken egzersiz öncesi ve sonrasında bol miktarda sıvı ve su tüketmeniz gerekmektedir.

Korse kullanımı nasıl olmalı ve korsenin zararları

– Korse konusunda uzman bir antrenör veya sporcuya danışınız.
– Şayet mümkünse profesyonel bir korse imalatçısına sizlerin ölçülerine özel korse hazırlatınız.
– Korse kullanmadan önce doktor tavsiyesi almak çok önemlidir.
– Terlemeyi ve vücudun nefes almasını engelleyen sentetik materyalden yapılmış olan korseleri kesinlikle kullanmak yasaktır.

One Comment

  1. giyim diyor ki:

    korse kullanmanın kilo sorunu olanlara oldukça fazla faydası vardır. Anında incelme sağlayan korseler hem inceltir hem zayıflatır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: