Lavanta Sabununun Faydaları Google

lavanta

Lavanta sabunu ile ilgili bilgi ararken en çok lavanta sabunu nedir? lavanta sabunu neye iyi gelir? ne işe yarar soruları ile karşılaştım. Lavanta bitkisinin çiçeğinin kullanılması sonucu elde edilen sabuna lavanta sabunu denir. Lavanta çiçekleri çok güzel kokmaktadır. Evinde lavanta çiçeği yetiştirenler bu çiçeğin kokusunu çok iyi bilir.

Lavanta gibi güzel kokan lavanta sabunu, asırlardır güzellik ve cilt bakımında kullanılan sabun çeşididir.

Lavanta sabununun faydalarını incelediğimizde pek çok cilt sorunu ve saç sorunu için ideal bir sabun olduğunu görmekteyiz. Faydalı olduğu cilt ve saç sorunlarının hangileri olduğu ve diğer yararlarına bakalım;

Lavanta Sabununun Faydaları

Lavanta sabunu; yüz bölgesinde oluşan akne, siyah nokta ve sivilce izlerini yok ederken sivilcelerin de daha hızlı iyileşmesini sağlamaktadır. Ciltte oluşan ölü derilerin temizlenmesi için uygun bir doğal sabundur. Cildin doğal şekilde parlamasını ve sağlıklı görünmesini sağlamaktadır. Lavanta sabunu hassas ve yağlı ciltler için uygun bir sabundur. Saçlara canlılık verir ve saçlarda oluşan sirkelerin tedavisinde etkilidir. Zona hastalığının tedavisinde kullanılan lavanta sabunu, cilt yanıklarına iyi gelmektedir. Banyo sırasında lavanta sabunu kullanılması bedeni rahatlatmaktadır. Ciltte oluşan yara ve yanıklar için doğal bir antiseptiktir.

Lavanta sabunu aknelerden sivilce izlerine, saç bakımından cilt bakımına, cilt hastalıkları tedavisinden saçlardaki sirke oluşmasını önlemesine kadar çok faydalı bir bitki sabunu. Bitkisel sabunlar içinde lavanta sabunu, mis gibi kokusu ve faydaları ile öne çıkmakta.

Lavanta Sabunu Nasıl Kullanılır?

Lavanta sabunu da diğer sabunlar gibi öncelikle elde köpürtülmeli ve ardından temizlenecek bölgeye bu köpük sürülerek kullanılmalıdır. Yüz bölgesinde kullanılacaksa lavanta sabunu önce elin içinde köpürtülür ve elde edilen köpük yüz bölgesine sürülerek ovalanır. 1 dakika cilt üzerinde bekletildikten sonra su ile yıkanarak temizlenir.

Lavanta sabunu nasıl korunmalıdır? Lavanta sabununu kullandıktan sonra kuru ve ahşap bir sabunluk üzerine koyunuz ve güneş ışığından uzak tutunuz.

Lavanta sabunu satın almak için bitkisel sabun satışı yapan iş yerlerinin haricinde internette satış yapan firmaları da kullanabilirsiniz. Özellikle İbrahim Saraçoğlu Lavanta Sabunu adı altında satılanları tercih etmeniz lavanta sabunundan beklentilerinizin karşılanması için daha iyi olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: