Maydanozun Faydaları Google

maydanoz

Maydanozun Özellikleri;

Her iklime uyum sağlayabilen ve tohum ekilerek yetiştirilen maydanoz içerdiği A,C ve K vitamini bakımından vazgeçilmez bir besin kaynağıdır. Maydanoz salatalarda kullanılabildiği gibi maydanoz suyu ile de birçok hastalığa şifa olarak kullanılmaktadır.

Maydanozun faydalı olduğu hastalıkları sıralamak gerekirse; idrar söktürücü, öksürük, sinüzit, göz sağlığı, cilt sağlığı, kanserden korunma kilo verme, kalp ve böbrek sağlığı gibi hastalıklara şifadır.

Maydanozun Faydaları;

Maydanozun çok fazla tüketilmesinin sağlık açısından uygun olmadığını da bilmek gerekmektedir. Bir bardak su için birkaç dal maydanoz yeterli olmaktadır. Hatta katı meyve sıkacağı içine farklı renklerden birkaç sebzeyi de katarak maydanozun tadını daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Maydanozun nasıl kullanılacağına gelince genelde kaynamış su içine 10-15 yaprak maydanoz atılıp 15-20 dakika demlenmesi beklenerek, çay gibi tüketildiğinde hem taze hem de sağlıklı olarak tüketimi sağlanmış olmaktadır.

Maydanozun tadının çok güzel olmaması sebebi ile içine bal ya da limon suyu katarak içilebilir hale getirebilirsiniz. Bu etkisini zayıflatmak yerine vücuda farklı katkılar sağlayarak kullanan kişiye yararı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: