Meryem Otunun Faydaları Google

meryem ana eli otu

Meryem Otu Sağlıktaki Faydaları

Meryem Otunun Latince adı Anastatika Hierochuntica olup ülkemizde yetişmeyen sade Suudi Arabistan bölgesinde yetişen bu bitkinin dallı ele benzeyen yapısı nedeniyle Meryem ana eli otu veya fatma ana eli otu da denmektedir. Meryem Otunun Özellikleri; Dallı yapısından farklı olarak yuvarlak olanları da vardır. İki bitki arasında hiçbir fark yoktur tek fark birinin baharda toplanması birinin de bahar sonrası toplanmasıdır.

Mucizevî etkileri olduğuna inanılan bu bitki hac ve umre ziyareti yapanlar tarafından ülkemize getirilip ihtiyacı olanlara verilmektedir.

Meryem otu bitkisi, gülgiller familyasından olan bir bitkidir. Ülkemizin Doğu, Güney ve Karadeniz bölgeleri ile İstanbul çevresinde bol miktarda yetişen yapraklı bir bitki türüdür. Meryem otunun bir diğer adı ise mübarek otudur.

Bazı hastalıklara bağlı olarak veya mevsimsel geçişlerde ishal vakalarına sıkça rastlanılmaktadır. Bu tür ishal olaylarında ishali kesmek ve vücudu tekrar eski gücüne kavuşturmak için Meryem otunun faydaları size çok yardımcı olacaktır. Vücudun normal işlevlerini yerine getirememesi durumlarında kuvvet düşüklüğü meydana gelmektedir.

İnsanlar kendilerini daha halsiz ve güçsüz hissettiklerinde Meryem otu faydaları imdada yetişerek tekrar eski güçlü ve sağlam halin geri kazanılmasını sağlamaktadır.

Meryem Otunun Faydaları?

İshali kesen meryem otunun faydaları sadece bununla sınırlı değildir. Vücudu kuvvetlendiren ve hem kökü, hem de yaprakları kullanılan Meryem otu, şifalı bitkilerdendir. ishali kesmeye yardımcı olması ve kuvvet verici olmasıdır. Meryem otunun kökü ve yaprakları birlikte veya ayrı olarak kullanılabilir. Çiçekleri, kökleri ve yaprakları bitki çayı gibi demlenerek kullanılmaktadır.

Meryem Otu Nasıl Kullanılır;

Vücudun gücünün düşmesi veya azalması, ishal meydana gelmesi gibi durumlarda Meryem otunu kaynar suya bir tutam atmak suretiyle ateşten alarak 5-7 dakika demlenmeye bırakılır ve süzülerek içilir. Meryem otunun bebek sahibi olamayan ailelere mucizevî şekilde ilaç olduğu söylenmektedir. Meryem ana otu bir bardak suyun içine atılır ve bu sudan eşler sabah akşam olmak üzere birer çay kaşığı içmeye başlarlar.

Yalnız içerken niyet ve Meryem suresinin okunması önemlidir. Suyunu içmek yerine üzerinde taşımak da aynı şekilde etki edebilmektedir. Bir parçasını temiz bir beze sarıp sağ göğüs üzerine iğnelemek de bebek sahibi olmak için şifa niteliğindedir.

Dikkat edilmesi gereken bu parçanın banyo haricinde üzerinizden çıkarılmayacağıdır. Hatta cinsel birleşme sırasında da üzerinizde olması gerekmektedir. Ancak hamile kalındığında çıkartılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: