Mide Ağrısı Bitkisel Nasıl Geçer Google

mide rahatsızlığı

Mide Ağrısı Nedenleri;

Mide ağrıları çoğu zaman sindirim sisteminin, yemeklerin öğütülmesine yardımcı olan mide asidi gibi salgılarının dengelerinin bozulmasından kaynaklanır. Yemeğinizi normalden hızlı yediyseniz veya birkaç çeşit karıştırdıysanız, mide ne yapacağını şaşırıp gereğinden fazla asit salgılayarak ağrı, yanma, gaz, şişkinlik veya bulantı gibi sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir.

Gerginlik ve stres de midenin aşırı asit salgılamasına neden olup, reflü, gastrit ve ülser gibi, sizi mutsuz edecek hastalıklara neden olabilir. Mide ağrısına ne iyi gelir sorusuna cevap olarak; bazı ilaçlar dışında, birçok bitki çayı ve bazı meyveler diyebiliriz.

Mide Ağrısı İçin Bitkisel Çözümler;

Mide rahatsızlıkları için kullanılabilecek bitkiler arasında en başta nane gelir. Özellikle mide kramplarını sakinleştirmekte birebirdir. Bulantı için nane limon kaynatıp içmek en bilinen yöntemdir. Papatya ve zencefil çayları da mideyi ve bünyeyi yatıştırıcı özellikleriyle en çok tercih edilenler arasındadır.

Mide ağrısına ne iyi gelir, mide yanmasını ne rahatlatır, şişkinlik sorunları yaşıyorum, ne yapmalıyım diyorsanız; yemeklerden sonra içilecek bir fincan nane, papatya veya zencefil çayı sizi çok rahatlatacaktır. Yemek üzerine bir maden suyu veya mide tableti almak ihtiyacı duyuyorsanız, biraz daha dikkatli beslenmeniz gerekiyor demektir.

Meyvelerden mide ağrısına ne iyi gelir derseniz; mide için en iyi meyve de elmadır. Eğer hazımsızlık sorununuz varsa yemek üstüne yiyeceğiniz bir elma sizi çok rahatlatacaktır.

Eğer midenizde yanma hissediyorsanız da, yemekten sonra değil, kesinlikle yatmadan on dakika önce yiyeceğiniz bir elma tüm şikayetlerinizi ortadan kaldıracaktır.

Öncelikle; eğer sayılan türde şikayetleriniz var ise çay ve kahve tüketiminizi biraz düşürüp, çok yararlı besinler olmalarına rağmen soğan ve sarımsak’tan biraz uzak durmak yararlı olacaktır. Bu şekilde; bitkisel çayların midenizi rahatlatması daha kolay olacak belki de kimyasal ilaçlar kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: