Mısır Püskülü Çayının Faydaları Google

misir-puskulu

Mısır Püskülü Çayının Faydaları

Hazmı kolaylaştıran mısır püskülü çayı nasıl hazırlanır? Mısır püskülü çayı ne işe yarar? Mısır püskülü çayının safra kesesine faydaları nelerdir? Safra kesesini çalıştıran mısır püskülü çayının vücuda etkileri gibi pek çok sorunun cevabı bu yazımızda sizlerle!

Safra söktüren mısır püskülü çayı sayesinde vücudun önemli organlarından biri olan safra kesesi harekete geçerek sindirim sisteminin daha hızlı ve sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca mısır püskülünün zayıflatma özelliği vardır

Safra söktüren mısır püskülü çayı safra kesesinin içinde biriken sıvıyı onikiparmak bağırsağına salgılayarak hazım sürecinin kolaylaşmasını sağlamaktadır.

Bu nedenle safra kesesinin sağlıklı tutulması genel sağlık açısından önem arz etmektedir. Safra kesesinin çalışmasını sağlayarak hazmı kolaylaştıran mısır püskülü çayı sağlıklı içeceklerden biridir.

Şifalı bitki çaylarından olan mısır püskülü çayı safra söktürür, safra kesesi akarlarının iltihabını iyileştirir, böbrek ve sidik torbası taşlarını eritir ve sakinleştirici etkiye sahiptir.

Mısır Püskülü Çayı Nasıl Yapılır?

Mısır püskülü çayını hazırlamak için 2 tepeleme yemek kaşığı ufaltılmış mısır püskülü, 3 çay kaşığı kurutulmuş dereotu, 2 çay kaşığı kuru nane lazım olacak. Bütün bitkileri bir termosa koyun ve üzerine 250 ml kaynar su dökün.

5-6 saat termosta demlenmeye bırakın. Dem gibi kullanılır. Bir bardak kaynar suya 1 yemek kaşığı bu demden koyulur ve günde 6 kere yemekten yarım saat önce içilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: