Nar Çiçeğinin Faydaları Google

nar

Nar Çiçeği ve Çayının Faydaları

Nar çiçeğinin yara ve bağırsaktaki meydana gelebilen iltihaplanmalarda iyileştirme özelliğine sahiptir. Vücuttaki kan’ın temizlenme olanağı sağlar. Aşırı miktarlarda C vitamini vardır. Soğuklarda oluşabilen grip enfeksiyonu problemlerinde iyileştirme gösterir.

Nar Çiçeğinin Faydaları; Nar çiçeği ishal giderici özelliğe sahiptir. Hücre yeniler, Kan şekerini düzenlemeyi sağlar. Tansiyon hastalarına iyi gelir. Nezle ve öksürmelerde nefesleri açar. Böbrekteki iltihaplanmalara iyi gelir. Kireçlenme sorununu önler. Nar kabuklarının vücut solucanları ve kurtları yok edicidir.

Nar Çiçeği Çayının Faydaları

Narın meyvesi olan C vitamini nar çiçeğindede vardır. Vücuttaki direnci arttırmada grip ve soğuk algınlıklarında etkilidir.

Kanı temizleme özelliği vardır. Öksürük için nefes açıcı ve rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Kan şekerini düzenler. Kan şekeri düşüklüğüne iyi gelir. Ölü hücreleri yenileme özelliği ile vücuda direnç verir ve güzelliğiniz içinde çok faydalıdır. Yüksek tansiyona iyi gelir. Böbrek hastalıklarına ve böbrek iltihabına yararlıdır. Vücutta oluşan kireçleme için fayda sağlar. Sindirim sistemi ve bağırsak hastalıkları için iyidir. Bağırsaklardaki kurtları ve solucanları düşürmede etkilidir.

Nar Çiçeği Çayı Nasıl Yapılır

Nar çiçeğinin kurusu aktarlarda satılmaktadır. kurutulmuş nar çiçeğini Bir bardak soğuk yada sıcak suya bir tutam nar çiçeği kurusu atılıp 3 dakika kadar demlenir içiliyor. Kırmızıya yakın pembe renkli bir çay oluyor. Hem soğuk hemde sıcak içilebilen çayı isterseniz biraz tatlandırabilirsiniz.

Hafif ekşimsi ve mis gibi kokan harika bir çay olarak tüketilmeli. Grip, soğuk algınlığı ve öksürük gibi rahatsızlıklara sıcak içildiğinde çok iyi geliyor. gerçekten rahatlatıcı faydalı bir bitki çayı kürü, Ayrıca nar kabuğu çayı da yapılır.

5 Comments

 1. ismail hacıfazlıoğlu diyor ki:

  Nar çiçeği çayı içiyorum ve kendimizin de hissediyorum

 2. Ayşegül diyor ki:

  Birazcıkta tarçın ekleyerek iyice lezzetlendirebilirsiniz

 3. hafize diyor ki:

  Bende nar çicegi nden istiyorum aktarlarda bulamiyorum nerden bulabilirim acaba bilgilendirirseniz sevinirim

 4. ismail hacıfazlıoğlu diyor ki:

  Kesinlikle bulursunuz nasıl bulamıyorsunuz Nerede yaşıyorsunuz siz

 5. meryem yasatan diyor ki:

  Bahcemizde 20 ağaç var bilmiyordum eşime söyledim bir torba topla gelirken getir dedim inşallah şifa olur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: