Nasır Tedavisi Bitkisel Çözüm Google

nasir

Nasır Tedavisi Bitkisel Çözüm

Genellikle ayaklarımızın altında olan ağrılı ve hayatı tehlikesi olmayan sert kalınlaşmış ölü tabaka halinde bulunan deriye nasır denir. Nasır basınç ve sürtünmenin olduğu her yerde oluşur. Nasırlar nasıl oluşur bu konu hakkında bilgi vermeye başlayayım.

Giydiğimiz ayakkabı ayak sağlığımız için çok önemlidir eğer ayakkabıyı ayak numarasından büyük giyersek ayakkabının içinde ayağınızda sürtünme olur ya da ayak numaranızdan küçük ayakkabı giyerseniz de bu seferde ayakta basınç oluşur bu da nasır oluşumunu sağlar bu yüzden giydiğiniz ayakkabı numaralarına çok dikkat etmelisiniz.

Özellikle bir diğer önemli konu kadınların giydiği yüksek topuklu ve ince topuklu ayakkabılarda çünkü vücudun tüm ağırlığı parmak uçlarına geldiği için buralar da nasır oluşumu gözlenir. Bir diğer konuda sivri burunlu ayakkabılarda bulunan tehlike ayak uçlarını sıkıştırdığı için ayak parmaklarında nasır oluşur.

Nasırların en çok görüldüğü bölgeler parmak üstleri ayağın alt ve üst kısmında tırnak kenarlarında da görünür. Nasırlar çok ağrıdığı için hayatı çekilmez duruma getirirler bunların ağrılarını azaltmak için bitkisel yöntemlere başvurabilirsiniz. nasır ağrısı için evde hangi doğal bitkiler kullanılmalı?

Nasıra çare olarak limonları dilimleyip nasırlı olan yere koyun ve sabaha kadar dursun bu ağrınızı ve nasırın yayılmasını geciktirecektir. Papaya bitkisini su ile kaynatıp günde 3 defa olmak üzere nasırın üzerine uygulayın. 1 adet soğanı dilimleyip fırınlayın ve o soğanları nasırlı bölgeye koyup 1 gece boyunca bekletin nasırların yumuşadığını gözlemleyeceksiniz.

Nasırın hayat tehlikesi yoktur ama çok ağrıdığı için hayatı felç edebilir bu yüzden bu anlattığımız bitkisel tedavi uygulayarak nasıra çare bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: