Nefes Kokusuna iyi Gelen Bitkiler Google

agiz-kokusu

Nefes Kokusuna Hangi Bitkiler iyi Gelir

Nefes kokusu, hem sosyal hayatımızı etkiler hem de psikolojimizi. Kendimize olan güvenimizi yerle bir eder. Nefes kokusu neden oluşur, ne yapmalıyız? Bitkilerin nefes kokusu üzerinde etkileri var mıdır? Nefes kokusu ile ağız kokusu hep karıştırılmaktadır. Ancak ikisi birbirinden farklı şeylerdir.

Nefes Kokusu Nasıl Olur?

Nefes kokusu, akciğerden nefese karışarak dışarı atılan gazların sonucu olarak ortaya çıkar. Buna bağlı olarak da açlıkla da nefes kokusu artmaktadır. Nefes kokusunun sebebi araştırılmalı ve doktor kontrolünde buna göre bir tedavi uygulanmalıdır.

Nefes Kokusuna iyi Gelen Bitkiler?

Bitkisel yollarla nefes kokusuna destek olarak neler yapılabilir? Bitkilerin gücü ile nefes kokusunu nasıl yok edilir? Şimdi ise bunlara bir göz atalım… Nefes kokusunu gizlemek için maydanoz yemek biçilmiş bir kaftandır aslında… Özellikle yemek sonrası maydanoz yenmelidir. Bol Bol elma da yenmelidir nefes kokusu için. Dereotu, bal ve sirkede nefes kokusunu önlemede yardımcı olmaktadırlar.

Ada çayı ve nane çayı da nefes kokusu tedavisinde destek olarak kullanılabilinmektedir. Bunun yanı sıra defne yaprağı ile pırasa yaprağı ile yapılan karışımda nefes kokusunda etkilidir.

Biberiye çayını düzenli olarak içmekte nefes kokusunu önlemede yardımcı olmaktadır. Menekşe çiçekleri de nefes kokusunda oldukça etkilidir. Hem sosyal hayatımızı hem de psikolojimizi etkileyen nefes kokusu, doktor kontrolünde tedavi edilebilir. Ayrıca bitkilerden de mutlaka yardım almalıyız. Bunun dışında yediğimiz besinlere ve ağız sağlığımıza da oldukça önem vermeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: