Nikris Gut Hastalığına Karşı Bitkiler Google

gut

Nikris Gut Hastalığına iyi Gelen Bitkiler

Nikris hastalığı, halk arasında gut hastalığı olarak bilinmektedir. Zengin hastalığı da denir. Ayrıca yaygın bir hastalık türüdür. Yapılan araştırmalara göre erkeklerde daha sık görüldüğü tespit edilmiştir. Nikris hastalığı, romatizmal bir hastalıktır.

Nikris hastalığı +40 yaş hastalığı olarak bilinmektedir. Peki, nedir bu Nikris hastalığı? Neden Nikris hastası olunur? Tedavisi Var mıdır? Bitkisel yollarla Nikris Hastalığı tedavisine destek olmak mümkün müdür? Şimdi hep beraber bu sorulara yanıt arayalım.

Nikris hastalığının nedeni, teorik olarak ürik asit miktarının kanda ve dokularda artmasıdır. Bu hastalıkta ataklar halinde kendini göstermektedir. Bu hastalık hareketleri de kısıtlar. Ayrıca avuç içinde, parmak uçlarında da şişliklere neden olur.

Bu hastalık belirtilerini hissettiğinizde veya gözlemlediğinizde mutlaka doktora başvurmalısınız. Doktor kontrolünde tedavi olmalısınız. Ancak bitkisel yollarla da tedaviye destek olabilirsiniz. Öncelikle kırmızı et tüketiminin fazla olması nedeniylede ortaya çıkan bu hastalıkta kırmızı et tüketimini aza indirmeniz gerekmektedir.

Bu nedenle zengin hastalığı denir zaten Bunun yanı sıra kereviz, domates ve havuç karışımı da Nikris hastalığına iyi gelmektedir.

Keten tohumu, nikris hastalığı tedavisine destek olarak kullanılabilinmektedir. Ahududu Çiçeği ve Çilek kökü de Nikris Hastalığında tedaviye destek olarak kullanılabilinmektedir. Zengin hastalığı olarak bilinen, halk arasında gut hastalığı denilen Nikris hastalığı gerçekten zor ve psikolojiyi bozan bir hastalıktır. Beslenmemize dikkat etmeliyiz. Çünkü sağlığımız her şeyden ve herkesten çok önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: