Ömer Coşkun Dolunay Diyeti Google

omer-coskun

Ömer Coşkun Dolunay Diyeti

Dr.Ömer Coşkun kanal 7′de yayınlanan ikbal gürpınar’ın hazırlayıp sunduğu ikballe şifalı yemekler programında özellikle bayanlar tarafından yoğun ilgi gören dolunay diyetini yazamayanlar ve proğramı kaçıranlar için bir kez daha verdi.21 günde 10 kilo vermenizi sağlayacak bahar diyeti (dolunay diyeti ) aşağıda açıklanmıştır.

1 adet bal kabağı alınacak. 3 gün 1 yemek kaşığı kavrulmamış kabuklarıyla birlikte kabak çekirdeği, 1 tatlı kaşığı solucan otu ve çay kaşığının ucuyla sinameki yenecek. Bu şekilde solucanlardan kurtulup bağırsaklarımızı temizleyeceğiz.

Dolunay Diyeti Nasıl Yapılmalı

Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez bodur otlu çay için. 21 Gün boyunca dolunay diyetinin etkili olması için uyulması gereken kurallar Günde 5 defa sık ve az yemek yemelisiniz. Yemek saatlerini 08:00, 11:00 14:00 17:00 ve 20:00 olarak ayarlamaya çalışın. Sabah kahvaltıda 1er tatlı kaşığı ruşeym, keten tohumu tüketin. Ruşeymi yoğurda veya çorbaya karıştırmadan kullanmanız gerekmektedir. Üç beyazdan ve nişastadan kesinlikle uzak durun. Tuz günde sadece 2 gram tüketebilirsiniz. Hiç kullanılmaması tercih edilir.

Günde 2 porsiyon meyve tüketin. (Muz ve incir hariç tüm meyveleri yiyebilirsiniz.) Günde 3 porsiyon sebze tüketmeniz gerekmektedir. Diyet süresince fast food, cips ve hazır gıdalar yasaktır. Zeytinyağı ve keten tohumu dışında hiçbir yağ kullanmayın. Öğünlerde sirke ve limon tüketmeye özellikle dikkat edin. Günde iki öğün yemeğinizde balık veya tavuk bulunmalı. Diğer 3 öğünde yoğurt tüketebilirsiniz. Ketçap, mayonez ve bu gibi hazır soslar 21 gün boyunca yasak. Kızartma yasak.

Yemeklerinizi haşlama,buğulama yöntemiyle pişirin. 21 gün boyunca bol bol su için. Su içmekte zorlanırsanız yeşil çay ve funda çayı da içebilirsiniz. 70 kg’sanız en az 2,5 lt su içmeniz gerekmektedir. Kilonuza göre içmeniz gerek suyu orantılayabilirsiniz. Son (5.) öğünün porsiyonu diğer porsiyonların yarısı olsun. Kullandığınız tabaklar koyu renkli olsun. 21 gün boyunca hiç tartılmayın ve bol bol zayıf resimlerinize bakın. Bu resimleri evde görebileceğiniz yerlere yerleştirin. 21 günün sonunda tartılın.

Dolunay Diyeti Nasıl Yapılır

Eğer midenizde bir problem yoksa her sabah 1 bardak ılık suya 1 çay kasığı elma sirkesi koyup için. Eğer midenizde rahatsızlığınız varsa birkaç damla sirke de yeterli olacaktır.Her yemekten önce 1 kapak funda suyu için. Bitki çaylarının içine tarçın çubuğu koyarak için. Yemeklerle birlikte 3 kez 1çay kaşığı ruşeym tüketin. Yemekleri sadece zeytinyağı koyarak pişirin. Günde mutlaka 2-3 öğün sebze yemeği tüketin. Günde 2.5 lt su için. Bunun 1.5 lt’sini su kalanını bitki çayları olarak tüketebilirsiniz. Diyet boyunca kahve,gazlı içecekler,siyah çay yasak. Diyetin bundan sonraki aşamaları için evinizde katı meyve sıkacağı bulundurun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: